Jure Skifić nadal w EBL, zagra w GTK!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Jure Skifić nadal w EBL, zagra w GTK!

Jure Skifić (34 lata, 202 cm) zostaje w Energa Basket Lidze! Chorwat w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem GTK Gliwice.

 

,

Chorwat w poprzednich rozgrywkach był zawodnikiem Legii Warszawa, z którą zdobył srebrne medale. W 39 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 7,7 punktu, 5 zbiórek i 1,8 asysty. W Polsce grał także dla drużyn z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Torunia (w obu przypadkach również wywalczył wicemistrzostwa).

W przeszłości skrzydłowy występował w drużynach ze swojej ojczyzny (KK Zadar, Kvarner, KK Dubrownik, Borik Puntamika), a także w słoweńskim Zlatorog Lasko i rosyjskim BC Nowosybirsk. Grał również w reprezentacji Chorwacji do lat 18.

- Podoba mi się w Polsce i chciałem tutaj zostać. Miałem kilka propozycji, ale trener przekonał mnie do tego, by podpisać umowę w Gliwicach. Sporo dobrego o klubie i mieście przekazał mi Kristijan Krajina. Lubię rywalizować w polskiej lidze, a jej poziom podnosi się z roku na rok. Nie myślę o konkretnych celach, chcę po prostu pomagać drużynie wygrywać każdy kolejny mecz - mówi Jure Skifić na oficjalnej stronie drużyny.