Trzech nowych graczy w Enea Zastalu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Trzech nowych graczy w Enea Zastalu

Glenn Cosey, Sebastian Kowalczyk oraz Jan Wójcik dołączają do Enea Zastalu BC Zielona Góra na sezon 2022/23 Energa Basket Ligi.

 

,

Glenn Cosey (30 lat, 183 cm) spędził dwa lata Columbus College, a kolejne dwa w NCAA w drużynie Eastern Kentucky. W swojej bogatej karierze grał we Francji, Chorwacji, Turcji, we Włoszech, w Korei Południowej, na Łotwie, w Czechach, w Słowenii, Grecji oraz Danii. W sezonie 2017/18 był zawodnikiem klubu z Torunia. Wtedy w 40 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 16,7 punktu, 4,9 asysty oraz 3,4 zbiórki.

Sebastian Kowalczyk (29 lat, 188 cm) w poprzednim sezonie był zawodnikiem Anwilu Włocławek. W 28 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 2 punkty, 1,3 asysty i 1,2 zbiórki. W przeszłości rozgrywający występował m.in. w AZS Politechnice Warszawskiej, Starcie i Asseco Gdynia, Polfarmeksie Kutno, Kingu Szczecin, Legii Warszawa i w Polpharmie Starogard Gdański.

Jan Wójcik (22 lata, 204 cm) ostatnio był zawodnikiem WKS Śląska Wrocław. W Energa Basket Lidze zdobywał średnio 3,4 punktu i 2 zbiórki na mecz, ale zdecydowanie lepiej prezentował się na poziomie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn - średnio 10,6 punktu, 9,4 zbiórki i 1,4 asysty w każdym spotkaniu. Wcześniej grał w Elan Chalon we Francji, a także w NCAA w drużynach uczelni Missouri State oraz Northwest Florida State College.

- Glenn Cosey to bardzo doświadczony zawodnik, który już się pokazał z dobrej strony na parkietach EBL. To boiskowy lider, który może prowadzić drużynę, czego nam brakowało w ostatnim sezonie. Sebastian Kowalczyk to również doświadczony gracz, który w ostatnim sezonie zdobył z Anwilem brązowy medal. Jan Wójcik to przyszłość polskiej koszykówki. Dużo od niego oczekuję, będzie występował głównie na pozycji numer cztery razem z Alenem Hadzibegovicem - mówi trener Oliver Vidin na oficjalnej stronie drużyny.