Składy drużyn EBL na sezon 2022/23
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Składy drużyn EBL na sezon 2022/23

Kluby Energa Basket Ligi kompletują składy na sezon 2022/2023! Którzy zawodnicy mają już kontrakty?

 

 

Uwaga: Oficjalne składy drużyn EBL będą dostępne na stronie www.PLK.pl przed pierwszą kolejką rozgrywek.

 

Anwil Włocławek (trener: Przemysław Frasunkiewicz)

Obwodowi: Maciej Bojanowski, Josh Bostic, Daniel Dawdo, Phil Greene, Janari Joesaar, Kamil Łączyński, Marcin Woroniecki,
Podkoszowi: Łukasz Frąckiewicz, Michał Nowakowski, Luke Petrasek, Dawid Słupiński, Josip Sobin

 

Arka Gdynia (trener: Krzysztof Szubarga)

Obwodowi: James Florence, Jordan Harris, Aleksy Janiec, Mariusz Konopatzki, Kacper Marchewka, Novak Musić, Adrian Pajkert, Michał Samsonowicz, Dominik Wilczek, Bartłomiej Wołoszyn
Podkoszowi:
Adrian Bogucki, Adam Hrycaniuk, Wiktor Sewioł, Trey Wade, 

 

BM Stal Ostrów Wielkopolski (trener: Andrzej Urban)

Obwodowi: Jakub Garbacz, Aigars Skele, Quentin Snider, Aleksander Załucki, Mateusz Zębski
Podkoszowi: Nemanja Djurisić, Damian Kulig, Filip Siewruk, Adonis Thomas

 

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz (trener: Marek Popiołek)

Obwodowi: Michał Pluta, Eddy Polanco, Ben Simons, Mike Smith, Kuba Stupnicki, Kuba Ulczyński, Igor Wadowski,
Podkoszowi: Jakub Karwowski, Michał Kołodziej, Aleksander Lewandowski, Nick Muszynski, Piotr Wińkowski

 

Enea Zastal BC Zielona Góra (trener: Oliver Vidin)

Obwodowi: Glenn Cosey, Sebastian Kowalczyk, Dusan Kutlesić, Radosław Trubacz, Przemysław Żołnierewicz 
Podkoszowi: Alen Hadzibegović, Jan Wójcik, Aleksandar Zecević

 

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk (trener: Mantas Cesnauskis)

Obwodowi: Michał Chyliński, Bartosz Jankowski, Jakub Musiał, Diante Watkins
Podkoszowi: De'Quon Lake, Paweł Leończyk, David DiLeo, Mikołaj Witliński

 

GTK Gliwice (trener: Maros Kovacik)

Obwodowi: Aleksander Busz, Troy Franklin, Igor Krzych, Justin McCall, Szymon Ryżek, Mateusz Szlachetka
Podkoszowi: Kamari Murphy, Filip Put, Jure Skifić

 

King Szczecin (trener: Arkadiusz Miłoszewski)

Obwodowi: Filip Matczak, Andrzej Mazurczak, Konrad Rosiński, Konrad Szymański
Podkoszowi: Kacper Borowski, Zac Cuthbertson, Miłosz Kicki, Tony Meier, Maciej Żmudzki

 

Legia Warszawa (trener: Wojciech Kamiński)

Obwodowi: Janis Berzins, Grzegorz Kamiński, Szymon Kołakowski, Łukasz Koszarek, Travis Leslie, Devyn Marble, Ray McCallum
Podkoszowi: Geoffrey Groselle, Grzegorz Kulka, Jakub Sadowski, Dariusz Wyka

 

MKS Dąbrowa Górnicza (trener: Jacek Winnicki)

Obwodowi: Joe Chealey, Marcin Piechowicz, Kacper Radwański, Wiktor Rajewicz, Michał Sitnik, Patryk Wilk, Alonzo Verge
Podkoszowi: Jarosław Mokros

 

PGE Spójnia Stargard (trener: Sebastian Machowski)

Obwodowi: Adam Brenk, Isiah Brown, Karol Gruszecki, Jordan Mathews, Tomasz Śnieg
Podkoszowi: Brody Clarke, Dominik Grudziński, Krzysztof Sulima

 

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin (trener: Artur Gronek)

Obwodowi: Sherron Dorsey-Walker, Mateusz Dziemba, Michał Krasuski, Bartłomiej Pelczar
Podkoszowi: Klavs Cavars, Kregor Hermet, Cleveland Melvin, Kacper Młynarski, Roman Szymański

 

Rawlplug Sokół Łańcut (trener: Dariusz Kaszowski)

Obwodowi: Mateusz Bręk, Julian Jasiński, Lee Moore, Marcin Nowakowski, Delano Spencer, Mateusz Szczypiński
Podkoszowi:
Filip Struski, Raynere Thornton, Przemysław Wrona 

 

Trefl Sopot (trener: Żan Tabak)

Obwodowi: Michał Kolenda, Jan Malesa, Andrzej Pluta, Jean Salumu
Podkoszowi: Jakub Coulibaly, Rolands Freimanis, Wesley Gordon, Sebastian Rompa, Jarosław Zyskowski

 

Twarde Pierniki Toruń (trener: Milos Mitrović)

Obwodowi: Marcus Burk, Jordan Burns, Bartosz Diduszko, Kacper Gordon, Aleksander Griszczuk, Wit Szymański, Wojciech Tomaszewski
Podkoszowi: Aaron Cel, Szymon Janczak, Stefan Kenić

 

WKS Śląsk Wrocław (trener: Andrej Urlep)

Obwodowi: Justin Bibbs, Daniel Gołębiowski, Jakub Karolak, Łukasz Kolenda, Jeremiah Martin, Conor Morgan, Ivan Ramljak, Aleksander Wiśniewski
Podkoszowi: Aleksander Dziewa, Jakub Nizioł, Szymon Tomczak