Devyn Marble wzmacnia Legię
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Devyn Marble wzmacnia Legię

Były zawodnik Orlando Magic, Devyn Marble (29 lat, 198 cm), podpisał umowę z Legią Warszawa na sezon 2022/2023 Energa Basket Ligi.

 

,

Marble w poprzednich rozgrywkach występował w dwóch klubach Energa Basket Ligi - najpierw w 14 spotkaniach dla MKS Dąbrowa Górnicza zdobywał średnio 18,7 punktu, 4,6 zbiórki i 4 asysty, a następnie w 10 meczach dla Enea Zastalu BC Zielona Góra notował 10,8 punktu, 5,2 asysty oraz 3,5 zbiórki.

Marble to absolwent uczelni Iowa. W 2014 roku został wybrany w drafcie NBA z 56. numerem przez Denver Nuggets. Później został wytransferowany do Orlando Magic - w tym klubie zagrał łącznie w 44 spotkaniach w trakcie dwóch sezonów. Jednocześnie grał w G League w Erie BayHawks.

W Europie grał już w Grecji (Aris Saloniki), we Włoszech (Dolomiti Energia Trento, Virtus Bolonia), w Kazachstanie (BC Astana) oraz w Izraelu (Maccabi Haifa).

- Devyn jest nowoczesnym graczem obwodowym, polskim fanom nie trzeba go przedstawiać, łączy grę na pozycjach rozgrywającego, rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego. Zawodnik posiada bardzo dobre umiejętności i duże doświadczenie, które zbierał m. in, podczas dwuletniej gry na parkietach NBA - powiedział trener Wojciech Kamiński na oficjalnej stronie drużyny.