Jonathan Stark w Legii
fot. Legia Warszawa

,

Lista aktualności

Jonathan Stark w Legii

Jonathan Stark (27 lat, 183 cm) to nowy rozgrywający Legii Warszawa na sezon 2022/2023 Energa Basket Ligi.

 

,

Amerykanin w NCAA występował w drużynach uczelni Tulane oraz Murray State. Później występował w Lidze Letniej NBA i trenował z Minnesota Timberwolves, ale ostatecznie nie podpisał kontraktu w najlepszej lidze świata. Był za to graczem Iowa Wolves w G League. Sezon 2019/20 stracił z powodu zerwania więzadła krzyżowego.

Rozgrywki 2020/21 były jego pierwszymi na Starym Kontynencie - podpisał umowę z Giessen 46ers w Niemczech. Ostatnio był zawodnikiem Alby Fehervar na Węgrzech. Tam zdobywał średnio 12,8 punktu, 4,8 asysty oraz 3 zbiórki w 33 rozegranych spotkaniach.

- Jonathan jest zawodnikiem, który ma duży potencjał, obserwowałem go już od pewnego czasu. Trzy sezony temu kontuzja przeszkodziła mu w rozwoju, myślę, że jego potencjał nie został jeszcze uwolniony. Dwa sezony które spędził w Bundeslidze i lidze węgierskiej pozwoliły mu na pewno poznać specyfikę gry w Europie. To zawodnik, który głównie występuje pozycji rozgrywającego, ale może także grać jako rzucający obrońca i w takich rolach będziemy korzystać z jego umiejętności - mówi trener Wojciech Kamiński na oficjalnej stronie drużyny.