Dwóch nowych zawodników w Enea Zastalu
fot. ABA League 2/Dragana Stjepanović

,

Lista aktualności

Dwóch nowych zawodników w Enea Zastalu

Dusan Kutlesić (27 lat, 198 cm) oraz Alen Hadzibegović (23 lata, 208 cm) w nadchodzącym sezonie Energa Basket Ligi będą zawodnikami Enea Zastalu BC Zielona Góra.

 

,

Kutlesić ostatni sezon spędził w drużynie Zlatibor Cajetina. W lidze serbskiej zdobywał średnio 20,3 punktu, 5,3 zbiórki i 3 asysty na mecz. Większość kariery spędził w ojczyźnie, a w rozgrywkach 2019/20 rozegrał trzy mecze dla Steauy Bukareszt. Był też młodzieżowym reprezentantem Serbii, grał również na Uniwersjadzie.

Hadzibegović w minionych rozgrywkach grał w Czarnogórze dla KK Podgorica oraz KK Lovcen Cetinje. W 10 meczach dla tego drugiego zespołu zdobywał średnio 14,9 punktu, 10,5 zbiórki oraz 2,8 asysty. W swojej karierze występował też w Katarze oraz na poziomie drugiej ligi rosyjskiej.

- Dusan Kutlesic i Alen Hadzibegovic to zawodnicy, którzy dadzą nam jakość na obwodzie i pod koszem. Dusan udowodnił to w ostatnim sezonie, gdy zdobył mistrzostwo drugiej ligi ABA, gdzie był wybrany MVP. Zasługuje na to, aby dostać szansę za granicą. Alen Hadzibegović to młody, bardzo atletyczny zawodnik, który chce się pokazać. My potrzebujemy właśnie takich zawodników, którzy mają coś do udowodnienia - powiedział trener Oliver Vidin na oficjalnej stronie zespołu.