Europuchar: Litwini lepsi od WKS Śląska

,

Litewska drużyna Lietkabelis Poniewież pokonała brązowych medalistów Energa Basket Ligi, WKS Śląsk Wrocław 88:65 w rozgrywkach Europucharu.

,

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 7:0, a dopiero po kilku minutach przerwał to akcją 2+1 Ivan Ramljak. Później jednak Litwini uciekali aż na 12 punktów. WKS Śląsk nie potrafił zatrzymać świetnej ofensywny rywali, a w dodatku sam nie grał na odpowiednim poziomie w ataku. Sytuację poprawił trochę Jakub Karolak, ale po 10 minutach było 29:19. Po trójce Kodiego Justice’a na początku drugiej kwarty przyjezdni zbliżyli się na pięć punktów. Na więcej przeciwnicy nie chcieli już pozwolić - po akcji Panagiotisa Kalaitzakisa uciekali znowu na 12 punktów. Później różnica była jeszcze większa, choć pewne straty odrabiał Aleksander Dziewa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:38.

W trzeciej kwarcie drużyny z Poniewieży przede wszystkim kontrolowała sytuację na parkiecie. Po późniejszej serii 7:0 i kolejnym rzucie Kalaitzakisa przewaga gospodarzy wynosiła już 20 punktów. Wrocławianom przede wszystkim brakowało skuteczności i dobrych decyzji w ataku. Po 30 minutach było 67:47. Kolejna część meczu już niewiele zmieniała - WKS Śląsk nie był w stanie odrobić tak dużych strat. W końcówce obaj trenerzy chętniej korzystali z rezerwowych. Lietkabelis zwyciężył ostatecznie 88:65.

Lietkabelis Poniewież - WKS Śląsk Wrocław 88:65 (29:19, 21:19, 17:9, 21:18)

Lietkabelis: Kalaitzakis 18, Lipkevicius 16, Gagić 14, D. Giedraitis 10, Vasiliauskas 8, Zemaitis 8, Berzins 7, Vaiciunas 3, K. Giedraitis 2, Maldunas 2

WKS Śląsk: Justice 13, Dziewa 11, Karolak 11, Langevine 9, Ramljak 7, Tomczak 5, Gabiński 3, Trice 2, Kolenda 2, Meiers 2