WKS Śląsk - Asseco Arka w sobotę w Polsat Sport Extra
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

WKS Śląsk - Asseco Arka w sobotę w Polsat Sport Extra

WKS Śląsk Wrocław wraca do gry! W sobotę w ramach 19. kolejki Energa Basket Ligi podejmie Asseco Arkę Gdynia. Transmisja od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Zespół trenera Andreja Urlepa ostatnio nie grał, również spotkanie w Europucharze zostało przełożone. Teraz jednak wraca do gry i zaprezentuje się w starciu z Asseco Arką. Gdynianie nie poradzili sobie niedawno z Twardymi Piernikami Toruń, a dodatkowo w trakcie meczu kontuzji doznał Novak Musić.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w polu trzech sekund. Duet Adam Hrycaniuk - Adrian Bogucki to przede wszystkim solidność w obronie, ale także świetne połączenie doświadczenia z młodością. Teraz ci zawodnicy będą grali m. in. przeciwko Aleksandrowi Dziewie, ale także Martinsowi Meiersowi i Cyrilowi Langevine’owi - wszyscy prezentują zupełnie inny styl gry.

Sporo pracy czeka graczy z Gdyni w defensywie na obwodzie - Travis Trice i Łukasz Kolenda świetnie się uzupełniają. WKS Śląsk ma zdecydowanie szerszy skład i możliwości, ale indywidualne akcje Jacobi Boykinsa potrafią być groźne dla każdego przeciwnika. Jak przeciwko niemu zagrają Jakub Karolak i Kodi Justice, czyli główni strzelcy drużyny z Wrocławia?

Transmisja spotkania WKS Śląsk Wrocław - Asseco Arka Gdynia w sobotę o godz. 17:30 w Polsat Sport Extra.