Pewne zwycięstwo Enea Zastalu nad Asseco Arką

,

Enea Zastal Zielona Góra w pierwszej kwarcie zbudował przewagę, a później kontrolował mecz i ostatecznie wygrał z Asseco Arką Gdynia 83:73 w 13. kolejce Energa Basket Ligi.

,

Po wyrównanym początku spotkania to Enea Zastal zaczął przejmować inicjatywę - udawało się do dzięki serii 9:0 i akcjom Dragana Apicia. Po późniejszych rzutach wolnych Przemysława Żołnierewicza oraz Apicia przewaga wynosiła już 15 punktów. Sytuację starał się zmieniać Anthony Durham, ale po 10 minutach było 15:25. David Brembly utrzymywał w drugiej kwarcie różnicę na korzyść zielonogórzan. Późniejsze zagrania Jacobi Boykinsa zbliżyły jednak gospodarzy na zaledwie cztery punkty! Świetna współpraca Nenadicia oraz Apicia pozwoliła przyjezdnym ponownie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 32:45.

W trzeciej kwarcie Asseco Arka starała się “kąsać” rywali, ale ci ciągle utrzymywali przewagę. Działo się to ciągle dzięki duetowi Nenadić - Apić. Zespołowi trenera Milosa Mitrovicia udało się zbliżyć na pięć punktów po zagraniu Adama Hrycaniuka, ale przeciwnicy nie pozwoli na więcej. Dzięki akcjom Andrzeja Mazurczaka i Przemysława Żołnierewicza po 30 minutach było 52:64. Kolejna część meczu niewiele zmieniała, bo zespół trenera Olivera Vidina ciągle był lepszy. Po zagraniu 2+1 Jarosława Zyskowskiego przewaga wynosiła aż 17 punktów. Gdynianie nie mieli już żadnego ofensywnego zrywu, a Enea Zastal zwyciężył ostatecznie 83:73.

Najlepszym graczem gości był Nemanja Nenadić z 21 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Jacobi Boykins z 20 punktami, 9 zbiórkami i 4 asystami.