Jay Threatt ponownie w Polsce
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Jay Threatt ponownie w Polsce

Jay Threatt (32 lata, 180 cm) znowu zagra w Energa Basket Lidze! Rozgrywający podpisał umowę z Kingiem Szczecin.

,

Tagi: Jay Threatt

Kibice doskonale kojarzą Amerykanina - w rozgrywkach 2019/20 był zawodnikiem drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego, a w poprzednim sezonie grał w PGE Spójni Stargard. W 13 rozegranych spotkaniach w EBL zdobywał średnio 12,4 punktu, 9,5 asysty oraz 4,1 zbiórki. Awansował ze swoim zespołem do samego finału Suzuki Pucharu Polski.

Tamte rozgrywki kończył we francuskim Pau-Orthez - w 16 meczach zdobywał średnio 9,4 punktu, 4,3 asysty i 1,9 zbiórki. Ostatnio był graczem Ermis Agias Larissa w Grecji (średnio 9 punktów, 3,3 asysty w czterech spotkaniach).

- Potrzebowaliśmy point guarda, którego pierwszą intencją jest podawanie i kreowanie sytuacji dla innych. Potrzebowaliśmy też zawodnika, który potrafi rzucić za trzy punkty, bo to jest ważne przy rozgrywaniu akcji pick’n’rollowych. Dodatkowe atuty? Jest w grze, występował w Grecji. Była drobna kontuzja, ale wiem, że wszystko jest już okej. Zna Energa Basket Ligę, to następny plus. Chciałby coś osiągnąć i grać o coś większego - mówi trener Arkadiusz Miłoszewski na oficjalnej stronie drużyny.

 

Tagi: Jay Threatt