Enea Abramczyk Astoria lepsza od Trefla po dogrywce

,

Co za końcówka meczu Energa Basket Ligi w Sopocie! Ostatecznie Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała po dogrywce Trefla Sopot 86:81!

,

Bydgoszczanie występowali w tym meczu bez nowego rozgrywającego, a to oznaczało zdecydowanie krótszą rotację. Mimo tego początek spotkania był bardzo wyrównany. Nawet gdy gospodarze uciekali na pięć punktów, to szybko zmniejszał to trójką Jakub Nizioł. Pod koszami z kolei nieźle prezentowali się Josh Sharma i Klavs Cavars. Ostatecznie dzięki akcji Pawła Leończyka to Trefl prowadził po 10 minutach 19:17. W drugiej kwarcie sopocianie utrzymywali przewagę, ale nie było to łatwe zadanie. Po późniejszych akcjach Leończyka i Sharmy zespół trenera Marcina Stefańskiego miał jednak osiem punktów przewagi. Enea Abramczyk Astoria starała się być w grze, nawet mimo sporym osłabień na obwodzie. Ostatecznie po pierwszej połowie było 37:30.

Początek trzeciej kwarty to przyspieszenie gry przez gospodarzy, co przekładało się na dziewięć punktów przewagi po kontrze wykończonej przez Josha Sharmę. Trójką odpowiadał Michał Chyliński, ale to było za mało na rozpędzony Trefl. Dopiero później przyjezdni zbliżyli się na trzy punkty, a nawet na jeden po rzutach wolnych Jakuba Nizioła. Ostatecznie po 30 minutach było 57:54. W kolejnej kwarcie trochę spokoju gospodarzom dawały trójki Gruszeckiego i Franke. Ekipa trenera Artura Gronka ciągle była blisko - głównie za sprawą Nizioła oraz Pluty. Do ataku włączył się też Cavars, dzięki czemu różnica wynosiła znowu tylko punkt na minutę przed końcem. Po chwili do remisu rzutem z dystansu doprowadził Andrzej Pluta. Rzut na zwycięstwo miał jeszcze Young, ale nie trafił, a to oznaczało dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry ważnym graczem był Herndon, który dawał przewagę gościom. Później trójki trafiali jednak Young oraz Moten, co szybko zmieniało sytuację. Odpowiadał na to Pluta, a w kluczowych momentach gracze Trefla nie trafiali i popełniali straty. Ostatecznie dzięki akcji Zębskiego Enea Abramczyk Astoria zwyciężyła 86:81!

Najlepszym zawodnikiem gości był Jakub Nizioł z 20 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Josh Sharma, który zdobył 18 punktów, 11 zbiórek i 6 bloków.