Twarde Pierniki wygrały w Lublinie

,

Twarde Pierniki Toruń pokonały na wyjeździe Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 85:83 w 7. kolejce Energa Basket Ligi.

,

Sam początek spotkania był bardzo wyrównany, ale w pewnym momencie gospodarze zanotowali serię 11:0 i po akcji 2+1 Mateusza Dziemby było już 18:7. W ekipie gości nieźle radził sobie Maurice Watson, ale jego kolegom z drużyny brakowało skuteczności. Kolejne akcje Romana Szymańskiego i Josha Sharkeya sprawiły, że po 10 minutach było aż 27:13! W drugiej kwarcie Twarde Pierniki krok po kroku odrabiały straty, a ważne trafienia notowali Bartosz Diduszko i Michał Kołodziej. Po późniejszej akcji wykończonej przez Trevora Thompsona goście zbliżyli się na zaledwie dwa punkty! Przewagę rzutami wolnymi po chwili dawał Watson. Po pierwszej połowie było więc 40:43.

W trzeciej kwarcie dość szybko torunianie uciekali na 11 punktów prowadzenia, co było możliwe dzięki współpracy Watsona z Thompsonem oraz trójce Aarona Cela. Josh Sharkey i Doron Lamb starali się poprawiać sytuację swojej drużyny, ale to ekipa trenera Ivicy Skelina kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po zagraniu 2+1 Thompsona po 30 minutach było 60:68. W kolejnej części meczu zryw DeCoseya i Sharkeya pozwolił Polskiemu Cukrowi Pszczółce Start zbliżyć się na dwa punkty. Po późniejszej akcji 2+1 Jimmie Taylora gospodarze wrócili na prowadzenie! To oznaczało emocje w końcówce. Kluczowe okazały się akcje Watsona - dzięki niemu Twarde Pierniki wygrały ostatecznie 85:83.

Najlepszym zawodnikiem gości był Trevor Thompson z 23 punktami i 9 zbiórkami. Mateusz Dziemba zdobył dla gospodarzy 18 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty.