Mecz na szczycie we Włocławku! Anwil gra z Grupa Sierleccy Czarnymi
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Mecz na szczycie we Włocławku! Anwil gra z Grupa Sierleccy Czarnymi

Anwil Włocławek jest w tym sezonie Energa Basket Ligi niepokonany, a Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przegrali tylko raz! Kto będzie lepszy w spotkaniu na szczycie tabeli? Transmisja w piątek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Anwil nie miał ostatnio łatwego zadania w Gdyni - pokonał Asseco Arkę 83:78, ale rywale do samego końca walczyli o zwycięstwo. Drużyna trenera Mantasa Cesnauskisa z kolei przed własną publicznością wygrała z WKS Śląskiem Wrocław 89:79 - kontrolując wydarzenia na parkiecie przez większość spotkania.

Jonah Mathews kontra William Garrett - to powinien być najciekawszy pojedynek tego spotkania. Obaj zawodnicy są nowymi postaciami w Energa Basket Lidze, ale udowodnili już, że potrafią mocno wpływać na wyniki meczów, szczególnie w zaciętych końcówkach. To świetni strzelcy, ze sporymi indywidualnymi umiejętnościami, dopiero na początku swoich karier w Europie.

Na pewno warto będzie się także przyglądać rywalizacji Kamila Łączyńskiego z Markiem Klassenem na pozycji rozgrywającego. Słupszczanie z pewnością będą musieli znaleźć sposób na ograniczenie ofensywnych możliwości Kyndalla Dykesa. Pod koszami z kolei zmierzą się bardzo atletyczni Kavell Bigby-Williams oraz Kalif Young - obaj potrafią zagrać niezwykle efektownie!

Początek spotkania Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk w piątek o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport Extra.