Legia pokonała zespół z Lublina

,

W pierwszym meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa wygrała z Pszczółką Polskim Cukrem Startem Lublin 69:60.

,

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po trafieniach m. in. Dorona Lamba prowadzili 8:1. Gospodarze krok po kroku odrabiali straty, odpowiedzieli serią 14:2 i po trójce Raymonda Cowelsa zdobywali przewagę. Mateusz Dziemba i Josh Sharkey zmniejszali straty, ale po 10 minutach to Legia była lepsza - 18:17. W drugiej kwarcie trójki Wyki i Cowelsa pozwoliły ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego na zdobycie siedmiopunktowego prowadzenia. Później swoje rzuty z dystansu dokładał Grzegorz Kulka, a Polski Cukier Pszczółka Start nie był w stanie znaleźć na to odpowiedzi. W tej części meczu zdobył tylko cztery punkty, a po wsadzie Muhammad-Aliego Abdur-Rahkmana po pierwszej połowie Legia wygrywała 43:21.

Trzecią kwartę od serii 9:1 rozpoczęli przyjezdni - po wsadzie Jimmiego Taylora przegrywali już “tylko” 14 punktami. Po późniejszych rzutach Mateusza Kostrzewskiego i Dorona Lamba, ta różnica zmniejszyła się do zaledwie ośmiu punktów. Drużyna z Warszawy kontrolowała wydarzenia na parkiecie, a po 30 minutach było 51:41. W kolejnej części spotkania po trójce Tweety’ego Cartera ekipa trenera Davida Dedka zbliżył się na zaledwie sześć punktów. Późniejsze trójki Koszarka i Cowelsa dawały więcej spokoju gospodarzom. Po chwili podobna akcja Abdur-Rahkmana oznaczała już 14 punktów przewagi Legii. Ostatecznie drużyna ze stolicy zwyciężyła 69:60.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Muhammad-Ali Abdur-Rahkman z 17 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami. 12 punktów dla gości rzucił Doron Lamb.