Ofensywna Legia ograła Twarde Pierniki

,

Legia Warszawa zagrała świetnie w ataku i pokonała Twarde Pierniki 105:68 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

,

Cztery trójki w wykonaniu Raymonda Cowelsa i Muhammad-Ali Abdur-Rahkmana pozwalały Legii prowadzić na początku meczu 14:5. Później ta przewaga urosła nawet do 11 punktów dzięki dobrej grze Łukasza Koszarka. W ekipie gości aktywny był Trevor Thompson, ale to było za mało na rywali. M. in. dzięki rzutom wolnym Jure Skificia po 10 minutach było 27:14. W drugiej kwarcie zespół z Warszawy utrzymywał wysoką skuteczność w ofensywie i kontrolował wydarzenia na parkiecie. Kolejne trójki trafiali Koszarek i Abdur-Rahkman, a Twarde Pierniki nie były w stanie utrzymać takiego tempa. Sytuację trochę poprawiała dobra gra Maurice’a Watsona, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 55:40.

W trzeciej kwarcie przewaga ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego wynosiła już nawet 20 punktów po akcji 2+1 Abdur-Rahkmana. Pojedyncze akcje Watsona i Thompsona na tym etapie niewiele zmieniały. Do ataku włączyli się także Jure Skifić i Josh Sharkey, co dawało jeszcze więcej spokoju drużynie ze stolicy. Po 30 minutach było 84:60. Ostatnia część meczu była podobna do poprzedniej - czyli pod pełną kontrolą gospodarzy. Legia rozpoczęła od serii 5:0, a po zagraniu 2+1 Adama Kempa różnica wynosiła aż 29 punktów. W końcówce obaj trenerzy chętniej korzystali z rezerwowych. Legia zwyciężyła ostatecznie 105:68.

Najlepszym graczem gospodarzy był Raymond Cowels z 20 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Maurice Watson - zdobył 18 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst.