Grupa Sierleccy Czarni z drugim zwycięstwem!
fot. Łukasz Capar/GP24.pl

,

Lista aktualności

Grupa Sierleccy Czarni z drugim zwycięstwem!

Grupa Sierleccy Czarni wygrali swój drugi mecz w Energa Basket Lidze! W jedynym czwartkowym spotkaniu drużyna ze Słupska pokonała Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 66:62.

,

Obie drużyny na początku spotkania miały spore problemy z grą w ofensywie, co przenosiło się na bardzo niski wynik. Dopiero po późniejszych trafieniach Mikołaja Witlińskiego oraz Macieja Kucharka gospodarze uciekli na cztery punkty. Zespół z Lublina ciągle był jednak blisko, a do remisu dość szybko doprowadził Damian Jeszke. Ostatecznie dzięki akcji Jimmiego Taylora po 10 minutach było 18:14 dla przyjezdnych. Drugą część meczu Polski Cukier Pszczółka Start rozpoczął od serii 9:2 i po rzucie Mateusza Dziemby uciekł aż na 11 punktów. Straty lekko zmniejszał Kalif Young, a następnie włączył się w to też William Garrett. Dwie akcje Witlińskiego zbliżyły Grupa Sierleccy Czarnych na zaledwie punkt, a trójka Lewisa Beecha dawała prowadzenie! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:36.

Początek trzeciej kwarty przypominał pierwsze minuty meczu - kibice oglądali wyrównane widowisko. Zespół trenera Davida Dedka dogonił rywali, a po zagraniu Romana Szymańskiego zdobywał czteropunktową przewagę. Do remisu doprowadził po chwili akcją 2+1 Marek Klassen. Po 30 minutach było po 47. Trójki Beecha w kolejnej części gry zmieniały sytuację ponownie na korzyść słupszczan. Gospodarze nie potrafili jednak zbudować bezpiecznego prowadzenia, co oznaczało emocje do samego końca. Po trafieniu Garretta mieli już sześć punktów przewagi, ale w końcówce do punktu zmniejszył ją Damian Jeszke. Później do remisu doprowadzić mógł jeszcze Dziemba, ale nie trafił. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 66:62.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był William Garrett z 15 punktami, 7 zbiórkami i 2 asystami. 12 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty dla gości zdobył Tweety Carter.