GTK kontra MKS w sobotę w Polsat Sport News
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

GTK kontra MKS w sobotę w Polsat Sport News

Kolejne derby w pierwszej kolejce Energa Basket Ligi! Tym razem GTK Gliwice podejmie MKS Dąbrowa Górnicza. Transmisja w sobotę od 17:30 w Polsat Sport News.

,

Zespół z Gliwic po raz kolejny zgłasza swoje ambicje i chce walczyć o play-off EBL. W tym celu zatrudniono trenera Roberta Witkę, który na trzonie poprzedniego zespołu budował nowy skład. W Gliwicach kibice ponownie zobaczą m. in. Daniela Gołębiewskiego i Kacpra Radwańskiego, ale wspierać ich będą zupełnie nowi zawodnicy zagraniczni.

Największą gwiazdą drużyny może być Jabarie Hinds, który został królem strzelców poprzedniego sezonu. Amerykanin w ataku jest nie do zatrzymania i z pewnością każdy rywal właśnie na nim będzie się skupiał. Trener Witka ponownie współpracował będzie z Robertsem Stumbrisem, a w drużynie zobaczymy także Matta Williamsa, byłego gracza Miami Heat, Keyshawna Woodsa oraz Adama Ramstedta.

MKS również chce włączyć się do walki o play-off Energa Basket Ligi. W tym celu do Dąbrowy Górniczej ściągnięto kilku wyróżniających się zawodników Suzuki 1 Ligi Mężczyzn - m. in. Adama Brenka, Filipa Małgorzaciaka czy Alana Czujkowskiego. Największą gwiazdą ekipy trenera Jacka Winnickiego będzie jednak Josip Sobin - trzykrotny mistrz Polski z drużynami z Włocławka i Ostrowa Wielkopolskiego.

Pod koszami sporo będzie zależało również od Milivoje Mijovicia, ale silną stroną tej drużyny będzie przede wszystkim obwód. Amerykanie: Nic Moore, D.J. Fenner oraz Mike Lewis po raz pierwszy zaprezentują się w Polsce - ale to właśnie od ich dyspozycji będą prawdopodobnie zależeć wyniki całego zespołu.

Transmisja spotkania GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza w sobotę od 17:30 w Polsat Sport News.