Derby na początek! PGE Spójnia - King w Polsat Sport Extra
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Derby na początek! PGE Spójnia - King w Polsat Sport Extra

PGE Spójnia Stargard kontra King Szczecin już w pierwszej kolejce Energa Basket Ligi! Transmisja w piątek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

W Stargardzie postawiono na zupełnie nowe nazwiska. Trener Marek Łukomski nadal będzie miał do dyspozycji Tomasza Śniega i Kacpra Młynarskiego, ale drużynę trzeba było jednak zbudować od “zera”. W zespole pojawił się Daniel Szymkiewicz, który ma sporo do udowodnienia po kontuzji oraz Piotr Niedźwiedzki - dla niego będzie to kolejna próba przebicia się na ten poziom.

Erick Neal będzie odpowiedzialny za rozgrywanie, a jego rodacy: Jacobi Boykins i Justin Gray za zdobywanie punktów. W składzie są również podkoszowi Jake O’Brien oraz reprezentant Danii Jonas Zohore. Dla wszystkich tych graczy to pierwsze starcie z Energa Basket Ligą. Jak zaprezentują się w naszym kraju?

King ponownie ma trenera z Litwy. Tym razem postawiono na Rolandasa Jarutisa - w przeszłości zawodnika klubów ze Słupska i Warszawy. W zespole pozostał trzon w postaci Jakuba Schenka, Pawła Kikowskiego oraz Mateusza Bartosza, ale pozostali gracze to nowe nowe postacie. Filip Matczak, Sherron Dorsey-Walker oraz Kacper Borowski doskonale już wiedzą jak gra się w Energa Basket Lidze.

Jednym z najważniejszych graczy może być Stacy Davis - skrzydłowy świetnie czujący się w ataku i w zbiórkach. Sporo można spodziewać się po rozgrywającym Michaelu Dixonie, a Djoko Salić to bardzo mocno zbudowany środkowy, z którym wszyscy rywale w polu trzech sekund mogą mieć problemy.

Początek transmisji spotkania PGE Spójnia Stargard - King Szczecin w piątek o 17:30 w Polsat Sport Extra.