Adam Kemp zagra w Legii
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Adam Kemp zagra w Legii

Adam Kemp (30 lat, 208 cm) ponownie zagra w Energa Basket Lidze - środkowy podpisał umowę z Legią Warszawa.

,

Tagi: Adam Kemp

W poprzednim sezonie Kemp przez problemy zdrowotne zagrał w zaledwie dwóch spotkaniach dla Pszczółki Startu Lublin. Wcześniej grał jednak w Energa Basket Lidze - w rozgrywkach 2019/20 był zawodnikiem Enea Astorii Bydgoszcz (średnio 10,6 punktów, 7,1 zbiórki i 1,6 bloku na mecz), a w sezonie 2018/19 występował w Polpharmie Starogard Gdański 9,7 punktów, 8,3 zbiórki i 1,7 bloku na mecz).

Podkoszowy jest absolwentem uczelni Marist College. Później grał w Macedonii (KK Feni Industries), Kazachstanie (Astana) i Belgii (Spirou Charleroi). Sezon 2017/2018 rozpoczął w Bułgarii w BC Beroe Stara Zagora, a następnie rozegrał sześć meczów dla Koroivos Amaliadas (Grecja).

- Decyzję o podpisaniu kontraktu z Legią Warszawa podjąłem szybko. Kiedy otrzymałem ofertę gry w Warszawie bardzo chciałem ją „dopiąć”. Polska liga nie jest mi obca, doskonale pamiętam, że Legia to groźna drużyna ze wspaniałymi kibicami, a o samej organizacji słyszałem wiele dobrych rzeczy. Rozmawiałem z Justinem Bibbinsem, moim byłym kolegą z drużyny - Justin w samych pozytywnych słowach opowiadał o klubie, drużynie trenerze, ludziach pracujących w całej organizacji, o mieście. To wszystko sprawiło, że decyzja o podpisaniu umowy z Legią była dla mnie łatwa - mówi na oficjalnej stronie drużyny Adam Kemp.

 

 

Tagi: Adam Kemp