Michał Kolenda zostaje w Treflu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Michał Kolenda zostaje w Treflu

Michał Kolenda (24 lata, 201 cm) podpisał nową umowę z Treflem Sopot na dwa najbliższe sezony Energa Basket Ligi.

,

Kolenda zaczynał przygodę z koszykówką w klubie Nenufar Ełk, a w zespole z Sopotu jest od 2012 roku. Najpierw grał w zespołach młodzieżowych oraz w drugoligowych rezerwach, ale już w rozgrywkach 2015/16 zadebiutował w ekstraklasie.

W minionym sezonie Energa Basket Ligi zdobywał średnio 8,5 punktu, 2,7 zbiórki i 1,5 asysty na mecz. Wziął również udział w Aerowatch Konkursie Rzutów za 3 Punkty podczas turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski.

- Jednym z moich priorytetów na przyszły sezon była gra w europejskich pucharach. Wiem, że Trefl Sopot będzie ubiegać się o start w nich, dlatego od razu odrzuciłem wszystkie oferty z klubów, które na to szans nie mają. Były też duże propozycje – od mistrza i wicemistrza Polski, ale przeanalizowałem sytuację i doszedłem do wniosku, że najlepszym ruchem dla mojego rozwoju będzie pozostanie w Sopocie. Tu mam szansę na największą ilość minut, wiem czego się spodziewać i znam całą organizację, o której mogę mówić w samych superlatywach - powiedział na oficjalnej stronie klubu Michał Kolenda.