Kamiński na trzy lata w Legii
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Kamiński na trzy lata w Legii

Wojciech Kamiński podpisał nową umowę z Legią Warszawa - będzie trenerem tego klubu do końca sezonu 2023/2024 Energa Basket Ligi.

,

W poprzednim sezonie Legia z trenerem Wojciechem Kamińskim zajęła drugie miejsce po sezonie zasadniczym. Ostatecznie była czwarta - w serii o brązowe medale okazała się słabsza od WKS Śląska Wrocław. To najlepszy wynik tego klubu od 47 lat. Ponadto ekipa z Warszawy wzięła udział w Turnieju Finałowym Suzuki Pucharu Polski.

Kamiński w przeszłości pracował w Polonii Warszawa (brązowe medale w 2004 i 2005 roku), PGE Turowie Zgorzelec i w Polpharmie Starogard Gdański. Był też asystentem w reprezentacji Polski. Od 2012 do 2018 roku pracował w zespole z Radomia. Z tą drużyną sięgnął po Puchar Polski i srebrne medale w 2016 roku. Miał okazję do zaprezentowania się również w rozgrywkach FIBA Europe Cup i Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Rozgrywki 2018/2019 spędził jako trener Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. i wywalczył z nią Puchar Polski. Później pracował w Niemczech jako szkoleniowiec MBC Mitteldeutscher.

- Władze klubu zaproponowały przedłużenie współpracy, nową, trzyletnią umowę. Wszystko rozstrzygnęło się dosyć szybko. Praca w Legii bardzo mi się podoba, długo się nie zastanawiałem, razem z żoną podjęliśmy tę decyzję, to jest dla nas najlepsze miejsce. Cel mam ciągle ten sam – drużyna, którą prowadzę zawsze gra o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu na kolejny sezon, rozmowy z zawodnikami się toczą, niedługo możemy spodziewać się pierwszych nazwisk. Chcę mieć zespół bardzo zbliżony do zeszłorocznego, czyli taki, który walczy, nie poddaje się, ciężko trenuje. Chcę pracować z ludźmi gotowymi do pracy, poświęceń - powiedział na oficjalnej stronie drużyny trener Wojciech Kamiński.