Arged BMSlam Stal o krok od mistrzostwa! Trzecia wygrana z Enea Zastalem

,

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. po raz trzeci pokonał Enea Zastal BC Zielona Góra - tym razem 95:80 - i jest o krok od wywalczenia mistrzostwa Polski! Piąty mecz finału Energa Basket Ligi we wtorek od 19:30 w Polsat Sport.

,

Od początku spotkania to ostrowianie starali się mieć inicjatywę, a szczególnie aktywny był Chris Smith. Po późniejszej trójce Janisa Berzinsa jednak to zielonogórzanie zdobywali minimalną przewagę. Sytuacja zdecydowanie się wyrównała, a rywalizacja toczyła się w rytmie “kosz za kosz”. Ostatecznie m.in. dzięki trójce Jakuba Garbacza Arged BMSlam Stal po 10 minutach prowadziła 23:21. Kolejny rzut tego samego zawodnika w drugiej kwarcie zwiększył różnicę do ośmiu punktów. Zespół trenera Igora Milicicia zanotował rewelacyjną serię 12:0, a po trójce Jamesa Florence’a miał aż 14 punktów przewagi. To nie był koniec świetnej ofensywy tej ekipy - dzięki trafieniom Chrisa Smitha prowadzenie rosło jeszcze bardziej. Enea Zastal nie miał sposobu na rywali - zarówno w ataku, jak i w obronie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem aż 57:33.

Na początku trzeciej kwarty trójki Skylera Bowlina dawały małą nadzieję drużynie trenera Żana Tabaka. Odpowiadał na to m.in. Jakub Garbacz, co sprawiało, że ostrowianie ciągle utrzymywali się na bezpiecznym prowadzeniu. Część strat odrobili także Geoffrey Groselle oraz David Brembly, a po zagraniu 3+1 Krisa Richarda po 30 minutach było już tylko 70:57. W kolejnej części spotkania duet Garbacz-Smith panował nad sytuacją na parkiecie, a kolejne zagrania Groselle’a nie krzywdziły zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. Swoje akcje dokładał też Trey Kell i nic w tym meczu już nie mogło się zmienić. Ostatecznie Arged BMSlam Stal zwyciężyła 95:80 i prowadzi już 3-1 w serii do czterech zwycięstw.

Piąty mecz finału Energa Basket Ligi we wtorek od 19:30 w Polsat Sport.