Arged BMSlam Stal - Pszczółka Start (1): Rewelacyjny Garbacz, wysoka wygrana gospodarzy

,

Jakub Garbacz rzucił aż 30 punktów, a jego Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała z Pszczółką Start Lublin aż 106:81 w meczu nr 1 ćwierćfinału play-off Energa Basket Ligi.

,

Obie drużyny rozpoczęły dość nerwowo, co przełożyło się na słabszą skuteczność. Wcześniej odpowiedni rytm złapali gospodarze, którzy po trójce Jakuba Garbacza prowadzili już 10:2. Pojedyncze akcje Devina Searcy’ego i Martinsa Laksy niewiele zmieniały, a późniejsze trafienie Josipa Sobina oznaczało 11 punktów różnicy. Po 10 minutach i trójce Jamesa Florence’a było 27:15. Laksa i Searcy w drugiej kwarcie poprawiali lekko sytuację Pszczółki Startu. Szybko reagował na to rzutami z dystansu Garbacz, a sytuacja wracała do “normy”. Lublinianie nie potrafili zatrzymać rewelacyjnego ataku zespołu trenera Igora Milicicia. Ostatecznie dzięki zagraniu Marka Ogdena pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 58:41.

Sherron Dorsey-Walker na początku trzeciej kwarty robił wszystko, aby zespół z Lublina nawiązał jeszcze rywalizację. Błyskawicznie jednak przerywali to będący w dobrej formie Trey Kell oraz Chris Smith. Po późniejszym zagraniu Jarosława Mokrosa przewaga wynosiła już 25 punktów. Po 30 minutach było ostatecznie 85:58. Trochę lepszy początek kolejnej części gry w wykonaniu ekipy trenera Davida Dedka oczywiście nie mógł zmienić zbyt wiele. Zwycięstwo Arged BMSlam Stali było niezagrożone, zagadką były tylko rozmiary. Obaj szkoleniowcy w końcówce korzystali z zawodników rezerwowych, a ostrowianie zwyciężyli ostatecznie aż 106:81.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Garbacz z 30 punktami i 2 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Dustin Ware - zdobył 19 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty.

Arged BMSlam Stal prowadzi z Pszczółką Startem 1-0 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 2 w piątek od 20:00 w serwisie Emocje.TV.