Legia (2) - King (7): Kluczowa przewaga parkietu?
fot. Krzysztof Cichomski/King

,

Lista aktualności

Legia (2) - King (7): Kluczowa przewaga parkietu?

Legia w niedzielę wygrała z Kingiem w ostatnim meczu sezonu Energa Basket Ligi i dlatego… drużyny z Warszawy i Szczecina zmierzą się w ćwierćfinale play-off! Kto tym razem będzie lepszy?

,

Ostatni mecz sezonu zasadniczego był przełożony z powodu koronawirusa, a ekipa ze Szczecina przystąpiła do niego niezwykle osłabiona - w juniorskim składzie. Legia zwyciężyła aż 137:43 i dzięki temu zajęła drugie miejsce po sezonie zasadniczym, co jest wielkim osiągnięciem dla tego klubu. King jest siódmy, ale nie znaczy to, że w pełnym składzie nie jest w stanie awansować dalej. To może być bardzo wyrównana rywalizacja!

Gwiazdą zespołu prowadzonego przez trenera Jesusa Ramireza jest Maciej Lampe - tego zawodnika nie trzeba przedstawiać kibicom koszykówki. Problem w tym, że od stycznia rozegrał zaledwie cztery mecze w Energa Basket Lidze i jego forma ciągle jest wielką niewiadomą. W dobrej dyspozycji może być graczem nie do zatrzymania. Jak teraz poradzą sobie z nim Earl Watson oraz Dariusz Wyka?

Legia ma bardzo ciekawy duet rozgrywających - Lester Medford i Nickolas Neal potrafią się doskonale uzupełniać, a trzeba pamiętać, że obaj zaczynali sezon w innych klubach EBL. W zespole ze Szczecina sporo na tych pozycjach zależy od Jakuba Schenka oraz Tookiego Browna, a pomagać będzie mógł jeszcze Rodney Purvis. Warto będzie się także przyglądać rywalizacji tego ostatniego z Jamelem Morrisem.

Czy Legia w play-off potwierdzi dobrą formę w całym sezonie? Jaką dyspozycję pokaże King? Czy przewaga pakietu będzie miała w tej parze znaczenie? Rywalizacja rozpocznie się w czwartek 1 kwietnia.

 

Terminarz pary Legia Warszawa - King Szczecin:

mecz 1 - 01.04.2021 (czwartek), godz. 20:35 - transmisja w Polsat Sport News
mecz 2 - 03.04.2021 (sobota), godz. 20:25 - transmisja w Polsat Sport News
mecz 3 - 06.04.2021 (wtorek), godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport Extra
ew. mecz 4 - 08.04.2021 (czwartek), godz. 17:30 - transmisja w Polsat Sport Extra
ew. mecz 5 – 11.04.2021 (niedziela)