Enea Zastal (1) - PGE Spójnia (8): Jak zaskoczyć mistrzów?
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Enea Zastal (1) - PGE Spójnia (8): Jak zaskoczyć mistrzów?

Enea Zastal BC Zielona Góra, najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi, zagra w ćwierćfinale play-off z PGE Spójnią Stargard. Czy niżej rozstawiony zespół będzie w stanie zaskoczyć mistrzów?

,

Obie drużyny spotkały się w tym sezonie trzy razy. W Energa Basket Lidze w grudniu Enea Zastal we własnej hali wygrał 98:89, natomiast w lutym na wyjeździe zwyciężył 97:80. Po raz ostatnie zespoły zagrały także w lutym, ale już w finale Suzuki Pucharu Polski w Lublinie. Zielonogórzanie ponownie byli lepsi - tym razem 86:73.

Ekipa prowadzona przez trenera Żana Tabaka przeszła od tego czasu metamorfozę. Przede wszystkim w zespole nie ma już Iffe Lundberga, czyli najważniejszego rozgrywającego i lidera - przeszedł do CSKA Moskwa. Na chwilę zastąpił po Nikos Pappas, ale doznał kontuzji, więc teraz na tej pozycji najwięcej zależy od Łukasza Koszarka oraz Skylera Bowlina. W PGE Spójni kluczowym graczem jest Jay Threatt, który przede wszystkim świetnie uruchamia kolegów z zespołu - zdobywa średnio blisko 10 asyst na mecz!

Sporo będzie zależało od tego, czy w najbliższych meczach zagra Geoffrey Groselle. Amerykanin został wybrany przez trenerów na MVP sezonu zasadniczego i pewne jest, że bez niego zielonogórska ekipa sporo traci. W dobrej formie jest Rolands Freimanis, ale to nie jest typowy środkowy, a w dodatku rotacja i tak jest dość wąska. Trener Marek Łukomski ma do dyspozycji Baylee Steele’a oraz Omariego Gudula, którzy dobrze się uzupełniają i potrafią zaskoczyć rywali.

Czy Nick Faust i Raymond Cowels zaskoczą rywali swoimi trójkami? A może powstrzymają ich Kris Richard i David Brembly? Jaki plan na tę serię będą mieli stargardzianie? Rywalizacja rozpocznie się we wtorek 30 marca!

 

Terminarz pary Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard:

mecz 1 - 30.03.2021 (wtorek), godz. 20:00 - transmisja w Emocje.TV
mecz 2 - 01.04.2021 (czwartek), godz. 17:30 - tranmisja w Emocje.TV
mecz 3 - 05.04.2021 (poniedziałek), godz. 20:00 - transmisja w Emocje.TV
ew. mecz 4 - 07.04.2021 (środa), godz. 20:00 - transmisja w Emocje.TV
ew. mecz 5 - 10.04.2021 (sobota)