Trefl lepszy w Toruniu

,

Trefl Sopot po bardzo ciekawym meczu 29. kolejki Energa Basket Ligi pokonał na wyjeździe Polski Cukier Toruń 93:88.

,

Początek meczu był dość ofensywny i wyrównany, chociaż po późniejszym trafieniu Keyshawna Woodsa gospodarze uciekali na sześć punktów. Spotkanie dość szybko zaczął jednak przejmować Trefl. Było to możliwe głównie dzięki dobrej formie Karola Gruszeckiego i Nuni Omota. Po późniejszych akcjach wykończonych przez Pawła Leończyka po 10 minutach było 24:23. Polski Cukier w drugiej kwarcie szybko ponownie wychodził na prowadzenie, ale tylko na chwilę, bo swoje zagrania pokazywał Łukasz Kolenda. Mecz był jednak bardzo wyrównany i na tym etapie żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi. Pierwsza połowa po kolejnym rzucie Woodsa zakończyła się wynikiem 46:41.

Dominik Olejniczak i Martynas Paliukenas weszli w trzecią kwartę z dużą energią, a dzięki zagraniu tego pierwszego Trefl zdobywał małą przewagę. Każda kolejna akcja zmieniała jednak sytuację na tablicy wyników. Nieźle prezentował się Nikola Radicević, ale to rzuty wolne Pawła Leończyka pozwoliły ekipie trenera Marcina Stefańskiego prowadzić po 30 minutach 68:66. Kolejna część meczu długo była bardzo podobna. Dopiero później po trafieniach Łukasza Kolendy i Dariousa Motena goście uciekali na dziewięć punktów. Polski Cukier walczył jednak do samego końca - po rzucie wolnym Marko Ramljaka zbliżał się nawet na trzy punkty. Później rzuty wolne dołożył jednak Gruszecki, a Trefl zwyciężył ostatecznie 93:88.

Najlepszym graczem gości był Paweł Leończyk z 20 punktami i 10 zbiórkami. Donovan Jackson zdobył dla gospodarzy 21 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst.