Hit dla Arged BMSlam Stali!

,

W hitowym spotkaniu Energa Basket Ligi Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pokonała Enea Zastal BC Zielona Góra 90:80.

,

Spotkanie na początku toczyło się w rytmie kosz za kosz. W pewnym momencie ostrowianie zanotowali jednak serię 9:0 i głównie dzięki Jakubowi Garbaczowi i Chrisowi Smithowi uciekali rywalom. Rzuty wolne Łukasza Koszarka lekko poprawiały sytuację przyjezdnych, ale tylko na chwilę. Po kontrze wykończonej przez Treya Kella gospodarze mieli 12 punktów przewagi. Po 10 minutach było 25:13. W pewnym momencie drugiej kwarty po trafieniach Florence’a i Smitha różnica urosła aż do 18 punktów. Enea Zastal odpowiedział na to świetną serią 11:0 i dzięki kolejnym akcjom Krisa Richarda oraz Rolandsa Freimanisa przegrywał już tylko siedmioma punktami. Arged BMSlam Stal opanowała sytuację, bo z dystansu trafiali Garbacz oraz Smith. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 55:42.

Trzecią kwartę od małej serii 5:0 rozpoczęła ekipa trenera Igora Milicicia. Zielonogórzanie nie do końca byli w stanie dostosować się do tempa gry przeciwników. Straty starali się odrabiać Freimanis oraz Richard, ale to było za mało na rozpędzonych gospodarzy. Chris Smith i Denzel Andersson byli nie do zatrzymania, a Arged BMSlam Stal utrzymywała wysokie prowadzenie - po 30 minutach było 78:63. W kolejnej części spotkania obie drużyny miały małe problemy ze skutecznością, co wykorzystali zawodnicy trenera Żana Tabaka - po trafieniu Krzysztofa Sulimy zbliżyli się na 12 punktów. Później było jeszcze lepiej, bo trójka Richarda oznaczała tylko osiem punktów straty. Ostrowianie już na więcej nie pozwolili. W kluczowych momentach nie zawiedli ani Florence, ani Kell, a mecz zakończył się wynikiem 90:80.

Najlepszym graczem gospodarzy był Chris Smith z 26 punktami i 3 zbiórkami. Dla gości 23 punkty, 9 zbiórek i 3 asysty zdobył Rolands Freimanis.