Enea Zastal nie zwalnia tempa, pokonał Anwil

,

Enea Zastal BC Zielona Góra ciągle gra świetnie w Energa Basket Lidze. Mistrzowie Polski tym razem pokonali Anwil Włocławek 93:77.

,

Początek spotkania całkiem dobrze układał się dla przyjezdnych, którzy po trafieniu Artura Mielczarka prowadzili 7:4. Enea Zastal błyskawicznie odpowiedział na to serią 10:0 i przejął kontrolę nad spotkaniem. Po późniejszej trójce Krisa Richarda przewaga gospodarzy wzrosła do 11 punktów. Po 10 minutach było 25:14. Drugą kwartę zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczął od małej serii 6:0, przez co dzięki trójce Curtisa Jerrellsa znacznie zmniejszał stratę. Zielonogórzanie szybko wzięli się do pracy - m.in. po rzutach z dystansu Rolandsa Freimanisa oraz Davida Brembly’ego mieli już nawet 16 punktów przewagi. Po dalekim rzucie Ivicy Radicia Anwil po pierwszej połowie przegrywał tylko 41:49.

W trzeciej kwarcie włocławianie walczyli o lepszy wynik. Głównie dzięki trójkom Jerrellsa zbliżyli się nawet o punkt! Enea Zastal nie pozwalał na nic więcej - zanotował rewelacyjną serię 14:0 i dzięki świetnej grze Łukasza Koszarka mógł ponownie kontrolować wydarzenia na parkiecie. M.in. po trafieniu Krzysztofa Sulimy po 30 minutach było 75:59. W kolejnej części meczu niewiele się zmieniało. Ekipa trenera Żana Tabaka utrzymywała dobry rytm w ofensywie, a ich zwycięstwo nie było zagrożone. Obaj trenerzy korzystali z zawodników z ławki rezerwowych, a mistrzowie ostatecznie wygrali 93:77.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Rolands Freimanis z 20 punktami i 6 zbiórkami. Dla gości 19 punktów rzucił Curtis Jerrells.