MKS podejmie Pszczółkę Start. Transmisja w Polsat Sport
fot. Dorota Murska/MKS

,

Lista aktualności

MKS podejmie Pszczółkę Start. Transmisja w Polsat Sport

MKS Dąbrowa Górnicza nie ma już miejsca na potknięcia, jeśli chce włączyć się do walki o play-off Energa Basket Ligi. Pszczółka Start Lublin z kolei walczy ciągle o czołową czwórkę! Transmisja w sobotę od 17:30 w Polsat Sport.

,

Dąbrowianie ostatnio musieli uznać wyższość Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. Co prawda MKS gonił wynik w ostatniej kwarcie, ale nie był w stanie zmienić rezultatu na swoją korzyść. Zespół trenera Davida Dedka rozegrał wyrównane spotkanie z PGE Spójnią Stargard, a w kluczowych momentach mógł liczyć na skuteczność na linii rzutów wolnych Dustina Ware’a, dzięki czemu wygrał jednym punktem.

Andy Mazurczak będzie mógł w tym spotkaniu sprawdzić się w pojedynku przeciwko Kamilowi Łączyńskiemu, czyli jednemu z najlepszych polskich rozgrywających. Obaj potrafią błyskotliwie podać, a w dodatku mogą trafić ważną trójkę - nie boją się brać odpowiedzialności na siebie w kluczowych momentach. Który z nich tym razem zaprezentuje się z lepszej strony?

Warto będzie się także przyglądać rywalizacji Lee Moore’a z Sherronem Dorsey-Walkerem - obaj potrafią grać świetnie w ofensywie, a ten drugi znany jest też z twardej obrony. Ciekawe też, czy Malcolm Rhett będzie w stanie powstrzymać świetnego ostatnio Devina Searcy’ego oraz czy Martins Laksa trafi więcej trójek od Elijaha Wilsona.

Transmisja spotkania MKS Dąbrowa Górnicza - Pszczółka Start Lublin w sobotę od 17:30 w Polsat Sport.