Lampe kontra Dziewa! King podejmuje WKS Śląsk
fot. Krzysztof Cichomski/King

,

Lista aktualności

Lampe kontra Dziewa! King podejmuje WKS Śląsk

Doświadczony Maciej Lampe sprawdzi możliwości Aleksandra Dziewy, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski. Transmisja meczu King Szczecin - WKS Śląsk Wrocław w czwartek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

King nie poradził sobie ostatnio we własnej hali z Treflem Sopot, chociaż pozyskał niedawno nowego zawodnika obwodowego - byłego gracza Orlando Magic, Rodneya Purvisa. WKS Śląsk miał ostatnio problemy z kontuzjami, ale do gry wrócił już Ivan Ramljak, a to wystarczyło do pokonania GTK Gliwice. Dodatkowo, strefę podkoszową ma wzmocnić wracający z NCAA Maciej Bender.

Przyjście Macieja Lampego do Energa Basket Ligi to z pewnością największe transferowe wydarzenie sezonu. W poszczególnych spotkaniach środkowy pokazuje swoje ogromne umiejętności, widać, że momentami może dominować w “pomalowanym”. Wobec kontuzji Bena McCauleya sporo pracy czeka więc na Aleksandra Dziewę, który ma już za sobą debiut w kadrze trenera Mike’a Taylora. Dodatkowo, wspomoże go wcześniej wspomniany Bender, dla którego będzie to pierwszy mecz na poziomie EBL.

Jednym z najważniejszych graczy WKS Śląska jest Strahinja Jovanović, więc warto będzie przyglądać się rywalizacji tego rozgrywającego z Jakubem Schenkiem oraz Tookie Brownem. Ważne dla ostatecznego wyniku mogą okazać się także pojedynki Clevelanda Melvina ze specjalistą od defensywy - Ivanem Ramljakiem. Ciekawe też jaką formę pokażą tym razem Elijah Stewart oraz Kyle Gibson.

Transmisja spotkania King Szczecin - WKS Śląsk Wrocław w czwartek od 17:30 w Polsat Sport Extra.