Mistrzowie lepsi od Pszczółki Startu

,

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Zastal Enea BC Zielona Góra, pokonali srebrnych medalistów poprzedniego sezonu, Pszczółkę Start Lublin, 90:75 w spotkaniu 15. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania był dość wyrównany, ale dzięki Iffe Lundbergowi to Zastal Enea dość szybko uciekał na sześć punktów. Później swoje umiejętności w ataku pokazywali także Cecil Williams oraz Geoffrey Groselle, a to dawało gospodarzom sporo spokoju. Świetnie w końcówce tej części meczu spisywał się jednak Kamil Łączyński - dzięki jego trójce Pszczółka Start po 10 minutach przegrywała tylko 19:22. Ten sam zawodnik w drugiej kwarcie zbliżył lublinian na zaledwie punkt do rywali. Po chwili do remisu doprowadził Mateusz Dziemba, a na prowadzenie przyjezdnych wyprowadził Martins Laksa. Mecz się zdecydowanie wyrównał, ale później sytuację swojej drużyny poprawiał Lundberg. Akcja Marcela Ponitki ustawiła wynik po pierwszej połowie na 49:42.

W trzeciej kwarcie dzięki Richardowi oraz Groselle’owi zielonogórzanie uciekali znowu na dziewięć punktów. Pszczółka Start ciągle jednak potrafiła być blisko, bo skuteczność pokazywali zarówno Laksa, jak i Sharma. Zastal Enea nie chciał pozwolić na zbyt wiele. Kolejna indywidualna akcja Lundberga oznaczała, że po 30 minutach było już 66:56. W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniało. Co prawda ekipa trenera Davida Dedka ciągle stawiała trudne warunki rywalom, ale nie potrafiła już doprowadzić chociażby do remisu. Ciale dobrze prezentował się za to Groselle, a swoje akcje kończył też Ponitka. Ostatecznie mistrzowie Polski 90:75.

W ekipie gospodarzy wyróżniał się Geoffrey Groselle z 24 punktami, 11 zbiórkami i 4 asystami. Martins Laksa rzucił 20 punktów dla gości.