King podejmuje Legię. Transmisja w Polsat Sport Extra
fot. Krzysztof Cichomski/King

,

Lista aktualności

King podejmuje Legię. Transmisja w Polsat Sport Extra

King Szczecin i Legia Warszawa to zespoły, które od początku sezonu zaskakiwały w Energa Basket Lidze. Jak poradzą sobie w bezpośrednim starciu? Transmisja w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

King dość spokojnie mógł podejść do przygotowań w ostatnim okresie - po kontuzji wrócił Mateusz Zębski, a reszta składu nie wyjechała na zgrupowania kadr narodowych. Legia spędziła ten czas trochę inaczej. Wiadomo, że z urazami zmagają się Jakub Karolak i Earl Watson, a w dodatku do Francji odszedł Justin Bibbins. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego bez tych graczy brał udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Warszawy, w którym zajął ostatecznie drugie miejsce.

Niedawno do Legii dołączył Nickolas Neal i w tym meczu z pewnością najwięcej będzie zależało właśnie od niego. To zawodnik świetny do zdobywania punktów, ale teraz będzie musiał pokazać także lepsze kreowanie gry dla partnerów. Ciekawe jak poradzi sobie z Jakubem Schenkiem, który w Kingu ciągle pełni funkcję pierwszego rozgrywającego, chociaż teraz coraz mocniej wspiera go Dustin Ware.

Pod koszami sporo będzie zależało od starć Dariusza Wyki z Adamem Łapetą. Warto będzie się również przyglądać Grzegorzowi Kulce oraz jego rywalizacji z Mateuszem Bartoszem. Który zawodnik trafi w tym meczu więcej trójek - Jamel Morris czy Thomas Davis? Jak tym razem zaprezentuje się wszechstronny Cleveland Melvin?

Transmisja spotkania King Szczecin - Legia Warszawa w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.