Shannon Bogues wzmacnia GTK
fot. GTK Gliwice

,

Lista aktualności

Shannon Bogues wzmacnia GTK

Shannon Bogues (23 lata, 190 cm) podpisał umowę z GTK Gliwice do końca sezonu 2020/2021 Energa Basket Ligi.

,

Bogues grał w McLennan Junior College, a po dwóch sezonach przeniósł się do zespołu uczelni Stephen F. Austin. W swoim ostatnim sezonie w NCAA zdobywał średnio 17,9 punktu, 3 zbiórki i 3,6 asysty na mecz.

W poprzednich rozgrywkach Amerykanin grał w ekipie Wisconsin Herd. W G League zdobywał średnio 10 punktów, 2,5 zbiórki i 2 asysty w 40 rozegranych spotkaniach. Przed obecnym sezonem podpisał umowę z Niners Chemnitz, ale ostatecznie w niemieckiej Bundeslidze nie zagrał.

- Po odejściu Mateusza Szlachetki na pozycji rozgrywającego mieliśmy wakat. Chcieliśmy przede wszystkim poprawić defensywę na obwodzie i szukaliśmy zawodnika, który będzie potrafił bronić przeciwko szybkim i dynamicznym rywalom. Z racji panującej sytuacji na świecie ważne było dla nas, by był to zawodnik przebywający już w Europie i w reżimie treningowym. Wybór padł na Boguesa, który przygotowywał się do sezonu w Chemnitz i praktycznie z miejsca mógł dołączyć do naszego zespołu - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Matthias Zollner.