Legia kontra GTK w Polsat Sport News
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Legia kontra GTK w Polsat Sport News

Jeden z najbardziej zaskakujących zespołów Energa Basket Ligi, Legia Warszawa, w piątek zagra z GTK Gliwice z Szymonem Szewczykiem w składzie! Transmisja od 20:00 w Polsat Sport News.

,

Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego od początku sezonu spisywał się bardzo dobrze, chociaż ostatnio ma problemy z kontuzjami Jakuba Karolaka oraz Earla Watsona. To z pewnością miało wpływ na porażkę z WKS Śląskiem Wrocław po dogrywce. GTK z kolei dość zaskakująco nie poradziło sobie na wyjeździe z HydroTruckiem Radom.

Wydarzeniem tego spotkania będzie powrót do gry Szymona Szewczyka. Podkoszowy ostatnie sezony spędził w silnym Anwilu Włocławek, ale długo nie mógł znaleźć nowego pracodawcy. Co ciekawe, niedawno mówiło się o zainteresowaniu ze strony… Legii, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Doświadczony zawodnik z pewnością może jednak podnieść poziom drużyny trenera Matthiasa Zollner i dać jej nowe możliwości.

Na pewno warto będzie się przyglądać rywalizacji Justina Bibbinsa i Josha Perkinsa. To rozgrywający grający trochę w innym stylu, ale z pewnością potrafią być liderami swoich ekip. Który z nich bardziej przyda się drużynie? Dodatkowo, nie można pominąć pojedynku strzelców: Jamel Morris kontra Terry Henderson oraz środkowych: Dariusz Wyka kontra Malcolm Rhett.

Transmisja spotkania Legia Warszawa kontra GTK Gliwice w piątek od godz. 20:00 w Polsat Sport News.