Derby dla Polskiego Cukru!

,

Derby województwa kujawsko-pomorskiego w Energa Basket Lidze dla Polskiego Cukru! Torunianie pokonali we własnej hali Anwil Włocławek 94:85.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a w pierwszym fragmencie można było wyróżnić przede wszystkim Damiana Kuliga oraz Walerija Lichodieja. Drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję, ale trójki Artura Mielczarka sprawiały, że w lepszej sytuacji był Anwil. Po kolejnym trafieniu z dystansu - tym razem w wykonaniu Deishuana Bookera - po 10 minutach było 29:21. W drugiej kwarcie zespół trenera Marcina Woźniaka uciekał nawet na dziewięć punktów, mimo niezłej gry Aarona Cela. Kolejne akcje Obiego Trottera i Damiana Kuliga oznaczały jednak, że gospodarze przegrywali już tylko dwoma punktami. Spotkanie ponownie się wyrównało, a trafienie Cela dało nawet przewagę torunianom. Ostatecznie akcja Donovana Jacksona ustawiła wynik po pierwszej połowie na 48:48.

Trzecia kwarta była bardzo podobna do wcześniejszej, czyli wyrównana. Trójkami odpowiadali sobie Kulig i Green, a to oznaczało remis. Polski Cukier dzięki Kuligowi i Jacksonowi wychodził na sześciopunktowe prowadzenie, ale włocławianie nie chcieli pozwolić na nic więcej. Jednak w samej końcówce tej części meczu trójka Jacksona oznaczała, że po 30 minutach było już 74:65. McKenzie Moore oraz Ivica Radić starali się zmieniać sytuację w czwartej kwarcie na korzyść swojej ekipy. W pewnym momencie Anwil zbliżył się na cztery punkty, ale grę gospodarzy uspokajał jeszcze Bartosz Diduszko. Swoje robił też Obie Trotter, a włocławianie w ostatnich minutach nie byli w stanie dogonić rywali. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył w derbach 94:85.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Donovan Jackson z 20 punktami. W ekipie gości wyróżniał się Ivica Radić z 26 punktami i 15 zbiórkami.