Enea Astoria kontra Trefl. Zobacz w Polsat Sport Extra
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Enea Astoria kontra Trefl. Zobacz w Polsat Sport Extra

Enea Astoria Bydgoszcz w sobotę rozegra awansem spotkanie 15. kolejki Energa Basket Ligi przeciwko Treflowi Sopot. Transmisja od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Bydgoszczanie nie rozpoczęli tego sezonu najlepiej, ale teraz widać poprawę w ich grze, a za tym przyszły też zwycięstwa - niedawno okazali się lepsi od HydroTrucka Radom. Co ciekawe - ostatnim rywalem Trefla również była drużyna trenera Roberta Witki. Sopocianie wygrali zdecydowanie, aż 80:60.

Corey Sanders kontra Łukasz Kolenda - to może być najważniejszy pojedynek w tym spotkaniu. Amerykanin od samego początku sezonu jest w świetnej formie, to zdecydowany lider ekipy trenera Artura Gronka, nie tylko zdobywający punkty (np. 35 w Toruniu), ale także angażujący kolegów (np. 12 asyst przeciwko MKS). Kolenda dostał w tych rozgrywkach sporo minut oraz odpowiedzialną rolę. Mimo że czasami można powiedzieć, że gra w kratkę, to jego wpływ na wyniki drużyny jest bardzo duży.

Na pewno warto będzie się przyglądać rywalizacji podkoszowych: Łukasz Frąckiewicz sprawdzi możliwości silnego Dominika Olejniczaka. Ciekawe także, który z Litwinów - Paulius Dambrauskas czy Martynas Paliukenas - zaprezentuje w tym meczu lepszą formę. Obie drużyny liczą na swoich strzelców - Michała Chylińskiego oraz Karola Gruszeckiego. Który z nich zdobędzie więcej punktów?

Transmisja spotkania Enea Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.