Derby! Polski Cukier kontra Anwil w Polsat Sport Extra
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Derby! Polski Cukier kontra Anwil w Polsat Sport Extra

Hit w Energa Basket Lidze! Derby województwa kujawsko-pomorskiego zawsze wzbudzają mnóstwo koszykarskich emocji! Mecz Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek już w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Obie drużyny miały od początku sezonu swoje problemy. Polski Cukier długo czekał na obcokrajowców, a gdy już się pojawili, to nie od razu w wystarczającym stopniu pomagali całej drużynie. Anwil z kolei nie pokazywał dotychczas odpowiedniego stylu, brakowało też zwycięstw, więc postawiono na zmianę trenera - swoją szansę dostał Marcin Woźniak. Ostatnio jednak członkowie zespołu chorowali na koronawirusa, a cała drużyna miała mniej czasu na przygotowania niż zwykle.

To nie oznacza, że w tym spotkaniu zabraknie wielkich emocji! Damian Kulig i Aaron Cel - to bezsprzecznie największe gwiazdy zespołu prowadzonego przez trenera Jarosława Zawadkę. Reprezentanci Polski są w wyśmienitej formie i już nie raz udowodnili, że mogą być najlepszymi strzelcami swojego zespołu. Teraz będą rywalizowali głównie z Ivicą Radiciem oraz Krzysztofem Sulimą, byłym zawodnikiem klubu z Torunia. Kto będzie miał przewagę w tych starciach?

Ciekawie powinno być także w rywalizacji rozgrywających. Anwil ma na tej pozycji bardzo silny zestaw: McKenzie Moore i Deishuan Booker prezentują zupełnie inny styl gry, ale to tylko oznacza, że potrafią się uzupełniać. Polski Cukier liczy przede wszystkim na niezwykle doświadczonego Obiego Trottera, który na parkiecie może robić prawie wszystko - zdobywać punkty, asystować i notować kolejne przechwyty. Ciekawym uzupełnieniem jego umiejętności jest Donovan Jackson - Amerykanin jest jednak częściej skoncentrowany na swoich rzutach.

Kto tym razem okaże się lepszy w derbach? Transmisja meczu Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.