Udana pogoń GTK, zwycięstwo nad Polpharmą

,

GTK Gliwice przez większą część meczu musiało gonić wynik, ale ostatecznie pokonało Polpharmę Starogard Gdański 91:77 w niedzielnym meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi.

,

GTK świetnie weszło w ten mecz - po trafieniach Jordona Varnado i Daniela Gołębiowskiego prowadziło już 9:2. Później jednak coraz lepiej prezentował się Peter Olisemeka, a trójki Grzegorza Surmacza i Stevena Haneya dały przewagę przyjezdnym! Dzięki rzutom wolnym Sebastiana Waldy po 10 minutach to Polpharma prowadziła 24:21. Drugą kwartę starogardzianie rozpoczęli od serii 7:0 i po rzucie z dystansu Jamesa Washingtona mieli już 10 punktów przewagi. Rhett oraz Varnado starali się wykorzystywać swoją przewagę fizyczną, ale to zespół trenera Marka Łukomskiego ciągle utrzymywał prowadzenie. Po pierwszej połowie goście wygrywali 45:36.

Od początku trzecia kwarta była bardzo wyrównana, ale jednocześnie oznaczało to, że Polpharma zachowywała swoją przewagę. Ciągle swoje robił James Washington, a do tego skuteczność pokazywał Trevon Allen. Nawet mała seria 8:0 nie wystarczała GTK, aby doprowadzić do wyrównania. Dopiero późniejsza trójka Terry’ego Hendersona oznaczała remis! Trafienie Allena ustawiło wynik po 30 minutach na 62:61 dla gości. Rhett i Varnado dawali prowadzenie zespołowi trenera Matthiasa Zollnera już w czwartej kwarcie. Mecz był niesamowicie zacięty, ale tylko do pewnego momentu. Gliwiczanie zanotowali serię 9:0 i po wsadzie Rhetta mieli już siedem punktów przewagi. Polpharma walczyła do samego końca, ale w końcówce nie wytrzymała tempa rywali. Ostatecznie GTK zwyciężyło 91:77.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jordon Varnado z 30 punktami, 6 zbiórkami i 2 blokami. Trevon Allen rzucił 22 punkty dla gości.