Emocje w Ostrowie, Arged BMSlam Stal lepsza od WKS Śląska

,

Emocjonująca końcówka niedzielnego meczu Energa Basket Ligi w Ostrowie Wlkp.! Ostatecznie Arged BMSlam Stal wygrała z WKS Śląskiem Wrocław 76:72.

,

Na początku spotkania po akcjach Aleksandra Dziewy to WKS Śląsk potrafił zdobywać przewagę. Gospodarze ciągle byli jednak bardzo blisko, a po trafieniu Shawna Kinga wychodzili na minimalne prowadzenie. Później uaktywnił się także Chris Smith - to dzięki jego akcji 2+1 po 10 minutach było 18:14. Wrocławianie dzięki Dziewie na początku drugiej kwarty znowu byli minimalnie lepsi, ale Arged BMSlam Stal zanotowała serię 10:0 i po dwóch trójkach Jakuba Garbacza zaczęła przejmować inicjatywę. Nevels i Jovanović starali się nawiązać rywalizację, ale rzut z dystansu Taureana Greena oznaczał już 13 punktów przewagi ekipy trenera Olivera Vidina. Część strat zmniejszali jeszcze Dziewa oraz Musiał, ale po pierwszej połowie to ostrowianie wygrywali 41:34.

W trzeciej kwarcie gospodarze dość szybko uciekali nawet na 19 punktów - było to możliwe dzięki akcjom 2+1 Shawna Kinga oraz trójce Taureana Greena. WKS Śląsk starał się odpowiadać małymi seriami punktowymi, a bardzo aktywni byli Strahinja Jovanović oraz Garrett Nevels. Po 30 minutach jednak to zespół trenera Łukasz Majewskiego ciągle był lepszy - 64:52. W kolejnej części meczu trójki Jakuba Garbacza ponownie dawały sporo spokoju gospodarzom. Dopiero w końcówce wrocławianie zaskoczyli rywali - cztery trójki z rzędu Elijaha Stewarta zbliżyły ich na zaledwie dwa punkty, a to oznaczało spore emocje! W ostatnich sekundach Sobin i Smith trafili jednak kluczowe rzuty wolne i to ostrowianie cieszyli się ze zwycięstwa 76:72.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jakub Garbacz z 21 punktami i 4 zbiórkami. Aleksander Dziewa zdobył dla gości 23 punkty i 8 zbiórek.