Olejniczak znowu świetny, Trefl wygrał z Arged BMSlam Stalą

,

Dominik Olejniczak był nie do zatrzymania pod koszami, a jego Trefl Sopot pokonał Arged BMSlam Stal 82:66 w 6. kolejce Energa Basket Ligi.

,

Trefl rozpoczął od prowadzenia 6:0 po trafieniu Łukasza Kolendy, ale rywale byli dość blisko głównie dzięki Jamesowi Florence’owi. Coraz lepiej prezentował się Dominik Olejniczak, a dodatkowo trafiał Karol Gruszecki. Pod koszami starał się odpowiadać na to wszystko Josip Sobin, ale to ciągle było za mało. Po 10 minutach sopocianie prowadzili 24:17. Drugą kwartę zespół trenera Marcina Stefańskiego rozpoczął od serii 9:0 i jeszcze bardziej kontrolował wydarzenia na parkiecie. Trójki co prawda trafiali później Jakub Garbacz i James Florence, ale nie włączali się w to inni zawodnicy Arged BMSlam Stali. Rzuty wolne Olejniczaka ustawiły wynik po pierwszej połowie na 45:33.

W trzeciej kwarcie wszystko ciągle było pod kontrolą gospodarzy. Po późniejszym rzucie Sobina ostrowianie zmniejszyli straty do dziewięciu punktów, ale tylko na chwilę, ponieważ szybko odpowiadali na to bracia Łukasz i Michał Kolendowie. Aktywni byli jednak Szymon Ryżek oraz Jarosław Morkos, a kolejna akcja Sobina oznaczała, że zespół trenera Łukasza Majewskiego po 30 minutach przegrywał tylko 54:59. W czwartej kwarcie Arged BMSlam Stal zbliżyła się nawet na dwa punkty po trójce Greena. W tym momencie Trefl zanotował jednak niesamowitą serię 15:0! Po tym goście nie byli już w stanie nawiązać rywalizacji. Ostatecznie sopocianie zwyciężyli 82:66.

Dominik Olejniczak zdobył dla gospodarzy 18 punktów, 11 zbiórek i 2 przechwyty. W ekipie gości wyróżniał się James Florence z 15 punktami i 2 asystami.