GTK walczyło, ale Asseco Arka lepsza

,

GTK Gliwice do samego końca spotkania walczyło o zwycięstwo, ale ostatecznie to Asseco Arka Gdynia zwyciężyła 94:84 w meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania w Gdyni był bardzo wyrównany, chociaż trójki Krzysztofa Szubargi i Przemysława Żołnierewicza dawały minimalną przewagę gospodarzom. Świetnie odpowiadali na to jednak Jordon Varnado oraz Terry Henderson, dzięki czemu GTK ciągle było w grze. Ostatecznie jednak po rzutach wolnych Wojciecha Czerlonki po 10 minutach było 23:18. W drugiej kwarcie Asseco Arka uciekała już na 12 punktów po rzucie z dystansu Filipa Dylewicza. Doświadczony skrzydłowy później nadal był skuteczny, a jego zespół prowadził nawet 44:25. Ekipa trenera Matthiasa Zollnera miała spore problemy z konstruowaniem ataku, a gospodarze świetnie to wykorzystywali. Po pierwszej połowie gdynianie prowadzili aż 50:31.

W trzecią kwartę GTK weszło serią 7:1 i lekko zmniejszało różnicę. Bardzo starał się Daniel Gołębiowski, ale to ciągle było za mało na rywali. Po późniejszym rzutach wolnych Hendersona gliwiczanie przegrywali tylko 10 punktami, chociaż Asseco Arka ciągle mogła być spokojna. Dobry fragment zanotowali Żołnierewicz oraz Kaszowski, a po 30 minutach było 68:56. Goście nie zamierzali się poddawać i na początku czwartej kwarty zbliżali się nawet na sześć punktów po trójce Hendersona. Sytuację opanowali jednak Żołnierewicz oraz Wołoszyn. GTK starało się walczyć o lepszy wynik, ale doświadczeni przeciwnicy grali mądrze i z wyczuciem. Ostatecznie Asseco Arka zwyciężyła 94:84

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Przemysław Żołnierewicz z 24 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Terry Henderson z 21 punktami i 6 zbiórkami.