Świetny HydroTruck! Pewne zwycięstwo nad Polskim Cukrem

,

Nickolas Neal rzucił aż 34 punkty, a HydroTruck był nie do zatrzymania w ataku! Radomianie pokonali Polski Cukier Toruń 99:80 w ostatnim spotkaniu 5. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Polski Cukier na początku spotkania liczył przede wszystkim na Damiana Kuliga, a po trójce Aleksandra Perki prowadził 8:4. Małą serią 6:0 odpowiedzieli jednak gospodarze, którzy po akcji Bretta Prahla zdobywali nawet minimalną przewagę. Później skuteczni byli również Dayon Griffin i Nickolas Neal - dzięki ich rzutom z dystansu HydroTruck był lepszy nawet o 11 punktów. Po 10 minutach było 23:12. Drugą kwartę radomianie rozpoczęli od serii 7:0, chociaż później rywale odrobili część strat. Keyshawn Woods i Obie Trotter robili co mogli, ale to ciągle było za mało. Nie no zatrzymania był nadal Neal, a waleczność dodawał Daniel Wall. Po pierwszej połowie zespół trenera Roberta Witki prowadził 47:36.

Na początku trzeciej kwarty świetnie radził sobie przede wszystkim Damian Kulig, a po trafieniach Obiego Trottera Polski Cukier zbliżył się na zaledwie pięć punktów! Sytuację gospodarzy uspokoili dość szybko Nickolas Neal i Daniel Wall. Torunianie ciągle mieli problemy przede wszystkim z defensywą, przez co nie mogli skutecznie utrzymywać małego dystansu do przeciwników. Po 10 minutach i efektownej dobitce Prahla gospodarze prowadzili 73:54. W ostatniej kwarcie szansę dostał Carlton Bragg - zdobywał sporo punktów, ale nie pozwalało to gościom na odrabianie strat. W HydroTrucku bardzo aktywny był Filip Zegzuła, a kolejne akcje dodawał też Marcin Piechowicz - ich zespół całkowicie kontrolował wydarzenia na boisku. Ostatecznie radomianie zwyciężyli 99:80.

Najlepszym graczem gospodarzy był Nickolas Neal z 34 punktami, 4 zbiórkami i 6 asystami. Damian Kulig zdobył dla gości 16 punktów, 6 zbiórek i 2 bloki.