Wysokie zwycięstwo Trefla nad Polpharmą

,

Trefl Sopot pokonał Polpharmę Starogard Gdański aż 110:76 w czwartkowym meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale odpowiedni rytm szybciej odnaleźli gospodarze. Po serii 10:0, za którą trzeba pochwalić Pawła Leończyka i Karola Gruszeckiego, to oni mieli zdecydowaną przewagę. Starali się na to odpowiadać James Washington i Sam Miller, ale dzięki trójce Dariousa Motena po 10 minutach było 29:16 dla Trefla. W drugiej kwarcie Polpharma po rzutach Stevena Haneya i Trevona Allena zbliżała się na dziewięć punktów, chociaż to sopocianie mieli zdecydowaną inicjatywę w ataku. Akcja T.J. Hawsa dawała nawet 21 punktów przewagi ekipie trenera Marcina Stefańskiego. Trójka Łukasza Kolendy w ostatniej sekundzie ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 54:33.

Trzecia kwarta bardzo długo była zdecydowanie bardziej wyrównana, chociaż oznaczało to jednocześnie, że zespół trenera Marka Łukomskiego nie odrabiał strat. Później ważne rzuty zaczął trafiać Darious Moten, a Trefl jeszcze bardziej uciekał. Po 30 minutach było już 83:57, a Polpharma nie miała pomysłu na lepszą defensywę. Ostatnią część meczu ekipa z Sopotu rozpoczęła od serii 17:0 i po trójce Witalija Kowalenki miała już 100 punktów na koncie! Trener Stefański zaczął dawać szansę rezerwowym, którzy nieźle wykorzystali swoje minuty. Trefl zwyciężył ostatecznie aż 110:76.

Najlepszym graczem gospodarzy był Dominik Olejniczak z 17 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. 16 punktów i 8 asyst dla Polpharmy zdobył James Washington.