Przełamanie Enea Astorii! Bydgoszczanie lepsi od MKS

,

Enea Astoria wygrała swój pierwszy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi! Bydgoszczanie pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 90:78.

,

Bydgoszczanie na początku spotkania grali świetnie - najpierw po trafieniu Michała Chylińskiego prowadzili 6:0, a później nawet 11:2 dzięki zagraniu Łukasza Frąckiewicza. MKS miał spore problemy w ataku, chociaż bardzo starał się to zmienić Sacha Killeya-Jones. Po trafieniu Michała Aleksandrowicza Enea Astoria prowadziła 21:13 po 10 minutach rywalizacji. W drugiej kwarcie dąbrowianie starali się odrabiać straty, wykorzystując moment niemocy ofensywnej gospodarzy. Po późniejszej trójce Lee Moore’a zbliżyli się nawet na dwa punkty. Sytuację zespołu trenera Artura Gronka opanowali jednak Corey Sanders oraz Jakub Nizioł. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:35.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Alessandro Magro goniła wynik. W pewnym momencie trafienia Karacicia oraz Moore’a sprawiły, że mieliśmy remis. Sprawy w swoje ręce ponownie musiał wziąć Sanders, ale samo spotkanie było niezwykle wyrównane. Dzięki akcji 2+1 Pauliusa Dambrauskasa po 30 minutach było 63:57. W kolejnej części spotkania szybko za piąty faul boisko musiał opuścić Killeya-Jones, a to oznaczało duże kłopoty dla MKS. Enea Astoria dość szybko powiększała przewagę nawet do 11 punktów. Goście nie byli już w stanie nawiązać rywalizacji, a rywale kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie bydgoszczanie zwyciężyli 90:78.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Michał Chyliński z 19 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami. Sacha Killeya-Jones zanotował dla gości 22 punkty, 8 zbiórek i 2 asysty.