Pierwsze zwycięstwo Polpharmy

,

Polpharma Starogard Gdański wygrała swój pierwszy mecz w obecnym sezonie Energa Basket Ligi! Zespół trenera Marka Łukomskiego pokonał na wyjeździe HydroTruck Radom 85:77.

,

W to spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy po trafieniu Nickolasa Neala prowadzili już 10:4. Polpharma bardzo szybko doprowadziła do wyrównania, a od samego początku na wyróżnienie zasłużyli James Washington i Steven Haney. Dzięki trójkom Sebastiana Kowalczyka i Grzegorza Surmacza po 10 minutach rywalizacji był remis - po 22. W drugiej kwarcie starogardzianie uciekali nawet na dziewięć punktów po kolejnych akcjach Allena i Haneya. Wtedy HydroTruck odpowiedział serią 8:0, a po chwili dzięki trójce Marcina Piechowicza doprowadził do kolejnego wyrównania. Trevon Allen ustawił jednak wynik po pierwszej połowie - 40:38 dla ekipy trenera Marka Łukomskiego.

Trzecią kwartę goście rozpoczęli od małej serii 6:0 i wydawało się, że powoli budują przewagę. Zespół z Radomia ciągle był jednak bardzo blisko, w czym bardzo pomagał Brett Prahl, a swoje dokładał Nikola Ostojić. Kolejna skuteczna akcja z dystansu Trevona Allena sprawiła jednak, że po 30 minutach było 59:54 dla przyjezdnych. W ostatniej części spotkania po zagraniu Sebastiana Kowalczyka prowadzenie Polpharmy wzrosło aż do 10 punktów. Na odpowiedź HydroTrucka nie trzeba było długo czekać - zanotował rewelacyjną serię 11:0 i miał już minimalną przewagę! Starogardzianie w ważnych momentach mogli liczyć jednak na Allena i Washingtona - dzięki nim ciągle byli o krok dalej od rywali. W końcówce dodatkowo zachowali zimną krew na linii rzutów wolnych i wygrali 85:77.

Najlepszym graczem gości był Steven Haney z 24 punktami i 5 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Nickolas Neal z 25 punktami i 3 asystami.