Almeida wrócił w wielkim stylu, Anwil pewnie pokonał GTK

,

Ivan Almeida rzucił 25 punktów w swoim powrocie do Energa Basket Ligi, a jego Anwil Włocławek pewnie pokonał GTK Gliwice 98:82.

,

Anwil zaczął od prowadzenia 5:0, ale głównie dzięki Joshowi Perkinsowi goście dość szybko doprowadzili do wyrównania. Jednak później, po dwóch trójkach Przemysława Zamojskiego, gospodarze uciekali nawet na dziewięć punktów. Bardzo szybko na parkiecie pojawił się Ivan Almeida i... od razu czarował! Po rzucie z dystansu Walerija Lichodieja włocławianie mieli nawet 13 punktów przewagi - po 10 minutach wygrywali 31:21. W drugiej kwarcie Almeida nadal był świetny, a prowadzenie gospodarzy wynosiło w pewnym momencie aż 18 punktów! Starał się na to reagować Perkins, ale jego akcje to było zdecydowanie za mało na ekipę trenera Dejana Mihevca. Po kolejnej akcji byłego MVP rozgrywek Anwil po pierwszej połowie wygrywał 57:36.

Jordon Varnado i Terry Henderson starali się na początku trzeciej kwarty nawiązać rywalizację, ale nie było to łatwe zadanie. Gospodarze nie grali może już tak dobrze w ataku, chociaż ich przewaga ciągle była bezpieczna. Trener Mihevc mógł spróbować ustawienia Almeidy jako rozgrywającego, a po 30 minutach prowadzona przez niego ekipa wygrywała 76:53. Ostatnia część meczu GTK rozpoczęło od serii 10:2, dzięki czemu zmniejszyło część strat. Te jednak ciągle były dość duże, a Anwil kontrolował wydarzenia na parkiecie. Trójki trafiali Zamojski, Lichodiej i Mielczarek - gospodarze walczyli o przekroczenie bariery 100 zdobytych punktów. Ostatecznie włocławianie zwyciężyli 98:82.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Ivan Almeida, który zdobył 25 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Josh Perkins z 17 punktami i 8 asystami.