Washington wraca do Lublina! Zobacz w Polsat Sport News
fot. Bartek Müller/Polpharma

,

Lista aktualności

Washington wraca do Lublina! Zobacz w Polsat Sport News

James Washington ponownie zagra w Lublinie, tym razem jako zawodnik Polpharmy Starogard Gdański! Jak poradzi sobie przeciwko swojemu byłemu klubowi - Pszczółce Start? Transmisja w piątek od 20:20 w Polsat Sport News.

,

Ekipa trenera Davida Dedka w minionej kolejce wygrała na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia 79:68 - było to możliwe głównie dzięki świetnej postawie w czwartej kwarcie. Polpharma z kolei rozegrała niedawno dopiero swój pierwszy mecz w obecnych rozgrywkach - wcześniej przekładała spotkania z powodu problemów z koronawirusem. W Starogardzie Gdańskim przegrała jednak z Arged BMSlam Stalą 67:72. Później pokonała jednak HydroTruck Radom 85:77.

Wydarzeniem tego spotkania będzie z pewnością powrót Jamesa Washingtona do Lublina. Amerykanin grał w klubie z tego miasta w latach 2017-2019, będąc jedną z kluczowych postaci. Teraz występuje jednak w Polpharmie, a Pszczółka Start ma nowych bohaterów - przeciwko rozgrywającemu zagrają przede wszystkim Lester Medford oraz reprezentant Polski Kamil Łączyński.

W debiucie w Energa Basket Lidze z dobrej strony pokazał się Trevon Allen (rzucił 27 punktów), więc teraz bardzo ciekawie będzie się oglądać jego rywalizację z Sherronem Dorsey-Walkerem. Ważne okaże się również to, czy Sam Miller i Peter Olisemeka poradzą sobie pod koszami z Romanem Szymańskim i Kacprem Borowskim.

Transmisja spotkania Pszczółka Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański w piątek o 20:20 w Polsat Sport News.