Ivan Almeida ponownie w Anwilu!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Ivan Almeida ponownie w Anwilu!

Jeden z najlepszych zawodników Anwilu w ostatnich latach, MVP finałów Energa Basket Ligi w 2019 roku - Ivan Almeida - wraca do zespołu z Włocławka! Z klubem podpisał dwuletnią umowę. 

,

Ivan Almeida pojawił się w Polsce w sezonie 2017/2018 - zdobywał w całych rozgrywkach średnio 17,3 punktu, 5,5 zbiórki i 2,9 asysty na mecz. Został również wybrany MVP Suzuki Superpucharu Polski, a szkoleniowcy uznali, że zasługuje na miano najlepszego zawodnika rundy zasadniczej. W tym samym głosowaniu znalazł się też w pierwszej piątce. Anwil z nim w składzie zdobył mistrzostwo Polski - po 15 latach przerwy!

Kolejnego sezonu nie rozpoczynał we Włocławku - grał w Kalevie Tallinn, ale dołączył do ekipy w trakcie rozgrywek. Znów był świetny - zdobywał średnio 15,3 punktu, 4,9 zbiórki i 4,6 asysty na mecz. Jego Anwil ponownie sięgnął po złote medale Energa Basket Ligi, a Almeida został MVP finałów.

W minionych rozgrywkach grał dla kilku zespołów - CEZ Nymburk w Czechach, Galitos Barreiro w Portugalii, Universo De'Longhi Treviso we Włoszech oraz w Ironi Nahariya w Izraelu. To właśnie w tej ostatniej ekipie kończył sezon, który przedwcześnie zakończył się w większość krajów z powodu pandemii koronawirusa. W siedmiu spotkaniach zdobywał średnio 14,9 punktu, 6,9 zbiórki i 4,7 asysty.

Almeida dużą część swojej kariery spędził w Portugalii, ale występował też m.in. w USA (Stonehill College w drugiej dywizji NCAA). Później grał we Francji - w ekipach Lille Metropole Basket, Chorale de Roanne Basket i Cholet Basket. Jest również reprezentantem Republiki Zielonego Przylądka.