Najlepsza piątka 3. tygodnia EBL
fot. Piotr Kieplin/Anwil

Lista aktualności

Najlepsza piątka 3. tygodnia EBL

Gabriel Lundberg, Jakub Garbacz, Ivan Ramljak, Kacper Borowski i Paweł Leończyk - to najlepsza piątka 3. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Stelmet Enea w poprzednim tygodniu rozegrał dwa spotkania. Najpierw pokonał Legię Warszawa 98:83, a następnie GTK Gliwice 93:73. W obu tych starciach jednym z najlepszych zawodników był Gabriel Lundberg. Duńczyk zdobył odpowiednio 24 punkty, 8 zbiórek, 3 przechwyty (eval 21) oraz 27 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty (eval 22).

Ostrowianie wygrali swój pierwszy mecz w tym sezonie - pokonali na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 72:67. W Arged BMSlam Stali wyróżniał się Jakub Garbacz - rzucił 22 punkty (5/7 za trzy) i dołożył do tego 4 zbiórki, asystę i przechwyt (eval 23).

Dreszczowiec w Stargardzie padł łupem WKS Śląska. Wrocławianie pokonali PGE Spójnię 74:73, a blokiem w ostatniej akcji popisał się Ivan Ramljak. Nowy gracz tej ekipy zdobył łącznie 20 punktów, 7 zbiórek, 5 przechwytów, 2 bloki i asystę, co przełożyło się na eval 29.

Kacper Borowski od początku sezonu jest w naprawdę dobrej formie. Tym razem jego Pszczółka Start wygrała na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia 79:68. Silny skrzydłowy lubelskiej drużyny zdobył 20 punktów, 7 zbiórek i blok, co oznaczało eval na poziomie 17.

Trefl był nie do zatrzymania w ostatniej kwarcie spotkania w Hali Mistrzów i ostatecznie pokonał Anwil Włocławek 89:74. Na wyróżnienie z pewnością zasłużyło kilku zawodników trenera Marcina Stefańskiego, ale postawiliśmy jednak na bardzo równie grającego Pawła Leończyka. Podkoszowy zdobył 19 punktów i 8 zbiórek (eval 18).


Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.