Anwil lepszy od Arged BMSlam Stal w hicie kolejki

,

Hit pierwszej kolejki Energa Basket Ligi dla Anwilu! Włocławianie pokonali w Hali Mistrzów Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 90:71.

,

Tempo spotkania na początku było niezwykle wysokie. Obie drużyny grały szybko i skutecznie, a szczególnie aktywny był Deishuan Booker - dzięki jego wsadzie w kontrze było już 20:12. Anwil ciągle był niesamowicie ofensywny, a sporą szansę otrzymał młody Wojciech Tomaszewski. Dobitka tego zawodnika ustaliła wynik spotkania po 10 minutach na 34:25. Victor Rudd i Chris Smith w drugiej kwarcie starali się zmieniać sytuację, ale ciągle atak gospodarzy był nie do zatrzymania. Do gry włączył się Przemysław Zamojski, a po kolejnej trójce Bookera włocławianie mieli aż 15 punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:39.

W trzeciej kwarcie za zdobywanie punktów wziął się James Florence, ale Arged BMSlam Stal dość szybko straciła Josipa Sobina, który musiał opuścić parkiet za faule. Zespół trenera Dejana Mihevca długo kontrolował wydarzenia na parkiecie, ale w końcówce tej części meczu goście powoli się zbliżali - pomagali w tym głównie Jakub Garbacz i Shawn King. Po 30 minutach było jednak 67:59. W czwartej kwarcie ostrowianie nie zamierzali się poddawać i ciągle walczyli o lepszy wynik. Ważne trójki trafiał jednak Artur Mielczarek, a to uspokajało grę Anwilu. Sprawy w swoje ręce brał również Booker, a kolejny rzut z dystansu trafiał też Zamojski. Zespół trenera Łukasza Majewskiego w końcówce nie był już w stanie odrobić strat. Ostatecznie zespół z Włocławka zwyciężył 90:71.

Najlepszym graczem gospodarzy był Deishuan Booker z 26 punktami i 5 asystami. James Florence zdobył dla gości 17 punktów, 4 zbiórki i 6 asyst.